Archív HN
StoryEditor

Precestujte Slovensko len za pár minút. Spoznáte podľa EČV okres, odkiaľ auto pochádza?

09.11.2021, 12:35
Ako dobre poznáte naše okresy a mestá? Otestujte sa v náročnom kvíze a preverte, či viete určiť ich skratku na tabuľkách EČV.

Obľubujete cestovanie po Slovensku? Všímate si popri tom tiež evidenčné čísla vozidiel, ktoré v konkrétnych okresoch jazdia? Ak áno, budete mať výhodu v našom náročnom kvíze, kde bude vašou úlohou práve spoznať okres výhradne podľa skratky na tabuľke EČV. 

Hoci mnohí tieto značky poznajú pod starším názvom štátna poznávacia značka ŠPZ, už niekoľko dlhých rokov panuje skratka EČV - čiže Evidenčné Číslo Vozidla. Ide vždy o jedinečné číslo pre každé zaevidované auto, ktoré vydáva okresný dopravný inšpektorát PZ SR v meste, kde držiteľ automobilu prihlasuje vozidlo do evidencie.

S tým následne súvisí aj pridelenie okresu, ktoré môžeme vyčítať z prvých dvoch písmen tabuľky s EČV - napríklad Bratislava: BA, BL a najnovšie i BT. S pribúdajúcimi autami na cestách sa totiž generované kombinácie míňajú a tak bolo potrebné nedávno pristúpiť k zavedeniu novej odvodenej skratky.

My sme si pre vás pripravili kvíz, v ktorom bude vašou úlohou priradiť k zobrazeným okresom vyhovujúcu skratku na EČV z troch ponúkaných možností. Trúfate si dosiahnuť plný počet bodov alebo vaše znalosti nie sú dostatočné? Otestujte sa nižšie.

20. máj 2022 21:21