Ďalším bodom je motor. Je dobré ho pred predajom vyčistiť. Stačí vziať navlhčenú handru a priestor motora trochu umyť. Nemusíte to však preháňať, príliš naleštený motor môže u niekoho na druhej strane vzbudzovať podozrenie, že z motora tečie olej a čistením sa to snažíte maskovať. Neodporúčame umývať auto tlakom vody, pretože by sa mohli poškodiť citlivé časti, ako napríklad elektronika a podobne. Existuje mnoho prípravkov, vďaka ktorým dodáte agregátu krajší vzhľad.HN/Pavol Funtál
StoryEditor

Čo robiť, ak vám neštartuje auto? Dôvodov môže byť mnoho, niektoré vyriešite i sami​

27.12.2021, 13:15
V zimnom období sa neraz stretávame s problémami so štartom vozidla, avšak zlá batéria je len jednou z možností. Aké môžu byť ďalšie príčiny?

Automobil mnohí zarytí motoristi berú ako člena rodiny, príkladne sa o neho starajú, robí im radosť, dáva im slobodu v pohybe, pre niektorých je to hobby a aj spôsob športového vyžitia pri návšteve pretekárskych okruhov. Absolútnou podstatou osobného automobilu je však preprava posádky z bodu A do bodu B, na čo autá využíva drvivá väčšina majiteľov.

Môže však nastať situácia, kedy ani táto základná úloha nie je splniteľná - ak totiž prídete k autu, nastúpite, otočíte kľúčikom v zapaľovacej skrinke a ... nestane sa nič. Nenaštartovanie auta môže postihnúť kohokoľvek a kedykoľvek, zdrojov problémov je pritom hneď niekoľko. Niektoré sa odhaľujú ľahšie, iné vyžadujú odťah a návštevu servisného centra.

Nižšie sa pozrieme na tie najčastejšie a tie, ktoré môžete zvládnuť opraviť aj sami alebo s pomocou ochotných okoloidúcich vodičov. Základom je v krízovej situácii riešiť veci s rozvahou a zdravým rozumom. Keď motor neštartuje, neprepadajte ihneď panike. Môže ísť o banalitu a nemuselo sa pokaziť celé auto.

V galérii sme sa snažili popísať len niekoľko najčastejších a najlepšie identifikovateľných príčin neštartovania vozidla, dôvodov však môže byť samozrejme niekoľko - pri tých ďalších sa už bohužiaľ bez servisu alebo vybaveného odborníka nezaobídete. Príčinou totiž sú eventuálne i poruchy palivového systému, snímačov, zapaľovania, elektroinštalácie a mnoho ďalšieho.

Pochopiteľne, najlepšou prevenciou je včasná diagnostika problému, čo dosiahnete najlepšie pravidelnou údržbou a dodržiavaním všetkých servisných intervalov. Zanedbanie i drobnosti sa totiž môže neskôr pretaviť do väčšieho problému, finančne nákladnejšej opravy alebo práve do nepojazdného auta. A verte či nie, presne v tej najmenej vhodnej chvíli. 

01 - Modified: 2023-09-23 22:00:00 - Feat.: - Title: Toto je prvé BMW M svojho druhu. Nemecký rýchlik je prekvapivo zábavný i všestranný 02 - Modified: 2023-09-22 22:00:00 - Feat.: - Title: Ktoré autá sú voľbou na istotu? Tieto značky patria medzi vôbec najspoľahlivejšie 03 - Modified: 2023-09-23 11:00:00 - Feat.: - Title: Muž rozhneval celý internet. Tvrdí, že práca na plný úväzok nie je pre neho a radšej bude žiť do 50-tky u rodičov 04 - Modified: 2023-09-22 09:11:00 - Feat.: - Title: Unikátny offroad „zo starej školy“ oficiálne aj na Slovensku. Je vydarenou skladačkou 05 - Modified: 2023-09-21 12:20:00 - Feat.: - Title: Ford prekvapuje horúcou novinkou. Ranger dostane prvýkrát verziu aj pre „ekológov“
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
24. september 2023 13:35