StoryEditor

Tankovanie „za desinu“ sa vám nemusí vyplatiť. Prečo nejazdiť dlho na rezerve?

14.01.2022, 10:31
Dlhodobé využívanie auta, v ktorého nádrži je len niekoľko pár litrov paliva, sa môže odraziť na hneď niekoľkých problémoch s časťami vozidla.

Určite to poznajú najmä začiatočníci, študenti alebo jednoducho vodiči, ktorí chcú na svojom bankovom účte ušetriť svoje financie do ďalšej výplaty, a tak sa uchyľujú len k nevyhnutnému dotankovaniu paliva na čerpacej stanici. Tankovanie „za desinu“ však môže prispievať k zvýšenému riziku porúch palivového systému. 

Samozrejme nehovoríme o tom, ak vám práve dočerpanie paliva v hodnote desiatich eur zaistí plnú či aspoň polovičnú nádrž. Vtedy je to v poriadku. Reč je skôr o dlhodobej jazde s vozidlom, ktorému v nádrži takmer vyschlo, svieti mu rezerva a vodič v útrobách udržuje len skutočne minimálne množstvo benzínu alebo nafty. 

​​Mnohí si myslia, že jediným rizikom jazdy na rezervu je, že im v tej najmenej vhodnej chvíli dôjde aj to málo paliva a zostanú stáť. Pravdou však je, že aj s rozsvietenou kontrolkou rezervy vedia automobily prejsť i desiatky kilometrov a zároveň u moderných áut vodiča upozorňuje aj hodnota dojazdu na palubnom počítači.

Že sa na ňu nedá úplne spoliehať, to asi nemusíme...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 11:28