Je to úplný základ pre dosiahnutie správnych funkcií bezpečnostného pásu, ale tiež pre pohodlnú jazdu. Ešte pred vyštartovaním je potrebné nastaviť si vzdialenosť sedadla od pedálov, pričom by mala byť taká, aby pri zošliapnutí pedálov ostali nohy pokrčené v kolenách. Výškové nastavenie si upravte tak, aby ste mali dobrý výhľad a zároveň medzi hlavou a stropom miesto veľké minimálne ako zovretá päsť. Netreba zanedbávať ani výšku pásu, poriadne ho dotiahnuť a tiež správne nastaviť výšku hlavovej opierky. Tá nemá slúžiť na oddych, ale pre bezpečnosť pri dopravnej nehode. Ako informuje Škoda, volant sa drží v polohe "trištvrte na tri" a to s pokrčenými lakťami. Vďaka tomu bude mať vodič najlepšie podmienky pre vykonanie vyhýbacích manévrov.HN/Radoslav Petrík (Ilustračná snímka)
StoryEditor

Sedem zlozvykov, ktorými si nevedome ničíte svoje auto. Našli ste sa v nich?

11.08.2020, 11:10
Pozrite si sedem chýb, ktoré možno vo svojom aute robíte i vy a koledujete si tak o viac či menej nákladné opravy v servise.

Vodiči sa delia v podstate najmä na dve rôzne kategórie. Tí prví sa o svojho štvorkolesového kolegu patrične starajú, možno až príliš, pričom prikladajú veľkú váhu najmä na kvalitný a pravidelný servis.

Mnohé činnosti, ktoré za volantom denne vykonávate, vám nemusia pripadať ako nejaké škodlivé zlozvyky. Tu je sedem najčastejších

Tí druhí sa chcú jednoducho len dostať z bodu A do bodu B a budú dúfať, že to auto nejak zvládne. Do servisu ich pritom dostane len moment, keď už vznikne na vozidle nejaký problém.

​Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, životnosť auta a jeho dielov dokážete výrazne ovplyvniť svojim štýlom jazdy. Môžete byť chorobný pedant, no ak jazdíte zle, budete mať pri servisných úkonoch ohromné výdavky. 

Nemusí teda ísť len o úmyselné zanedbávanie servisných úkonov či hrubé správanie sa k samotnému autu, ale aj o nevedomé drobné zlozvyky, ktoré nás nemal kto odnaučiť. A ak nám nikto nepovie, že niečo robíme zle, žijeme v domnení, že je to správne.

​Niektoré chyby za volantom potom dokážu z dlhodobého hľadiska prispieť k nadmernému opotrebovaniu rôznych dielov, prípadne vyústiť až do vážnej poruchy motora či inej dôležitej časti auta. A vtedy vás vedomie, že ste sa tejto situácii mohli vyhnúť, určite nepoteší.

01 - Modified: 2023-12-04 14:38:09 - Feat.: - Title: EÚ chystá veľké zmeny: Digitálne „vodičáky“ a rozšírené vymáhanie zahraničných pokút 02 - Modified: 2023-12-04 13:10:00 - Feat.: - Title: Auto roka 2024 na Slovensku má finalistov: O titul tento rok zabujuje až osem modelov 03 - Modified: 2023-12-04 10:25:00 - Feat.: - Title: Luxusné SUV bolo preč za 30 sekúnd. Zlodeji ukradli Rolls-Royce za vyše 400-tisíc eur 04 - Modified: 2023-12-02 23:00:00 - Feat.: - Title: Mercedes uniká konkurencii. Toto MPV sa s plug-in hybridom radí k najlepším na trhu 05 - Modified: 2023-12-01 23:00:00 - Feat.: - Title: Automobily, ktoré bojkotujú eko benzín E10. Nie je medzi nimi náhodou aj váš model?
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
04. december 2023 20:31