Možnosti, ako si zaobstarať pre väčšinu nenahraditeľný symbol Vianoc je viacero. Vianočný stromček totiž môže byť umelý, kedy si ho len v rozloženom stave presuniete z garáže či pivnice do bytu, pričom vašou jedinou úlohou bude pospájať jednotlivé diely, vyrovnať konáriky a ozdobiť ho. V tomto prípade nemusíte riešiť prakticky žiadne problémy s dopravou, jednotlivé kusy preveziete aj v menších autách alebo pešo.
Mnohí však dávajú prednosť živému stromčeku, kedy si buď zaobstarajú čoraz populárnejšie stromčeky v kvetináči (ktoré vydržia dlhšie a robia radosť aj po sviatkoch), stromčeky si prenajímajú a po sviatkoch ich odovzdajú „prevádzkovateľovi“, prípadne idú cestou klasiky a živý stromček si zakúpia už pripravený v predajniach alebo si ho v špecializovaných farmách aj svojpomocne zotnú.
Tu však môže nastať problém, ako takýto stromček dopraviť bezpečne a bez riskovania pokuty domov. Najmä v momente, ak vlastníte malé auto alebo je to vaša prvá skúsenosť. Okrem hrozby poškodenia vozidla totiž môžete ohroziť aj ostatných účastníkov cestnej premávky alebo samotnú posádku, ak jednoducho neviete, ako správne pristupovať k prevozu. Nejde o váhovo ľahký predmet, ktorý následne môže pri prípadnej nehode pôsobiť ako zbraň a zmeniť sa na neriadenú strelu.
Strecha auta? Pozor na poškodenie laku
Samozrejme, pri prevoze majú nespochybniteľnú výhody majitelia pick-upov alebo dodávok. Tu totiž majitelia zrejme nemusia príliš premýšľať, kam vianočný stromček uložia. Keďže však na Slovensku nie je popularita pick-upov príliš veľká tak, ako je tomu napríklad v Amerike, spomeňme si v začínajúcom vianočnom zhone najmä dva najpoužívanejšie spôsoby prepravy živých stromčekov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.