StoryEditor

SUV od Audi jazdí skoro ako Porsche. K dokonalosti mu nechýba takmer nič

12.01.2022, 10:37
Autor:
TopSpeedTopSpeed
Audi SQ5 je vrchol ponuky stredne veľkých športovo-úžitkových vozidiel nemeckej prémiovej značky. Ako funguje novinka v praxi?

Ide o slušne nabrúsený model s trojlitrovým šesťvalcovým TDI motorom pod kapotou, skvelým automatom či legendárnym stálym pohonom oboch náprav quattro s preferenciou zadnej nápravy.

Okrem toho však u Audi SQ5 nechýba ani vzduchový podvozok, skvelo odladené pruženie a vo výsledku teda i jazdné vlastnosti takmer na úrovni drahšieho Porsche Macan.

Zároveň má nezameniteľný zvuk, na TDI až neuveriteľne skvelý, ale aj komplex schopností, ktoré siahajú od reprezentatívneho auta pre spoločenské udalosti, cez všetky denné potreby, dravosť v zákrutách, ale aj pohodlie na diaľniciach až po nečakane dobré schopnosti v stredne náročnom teréne.

Vybrať si ho môžete ako klasické päťdverové športovo-úžitkové vozidlo alebo ako tento športovejší päťdverový sportback s dynamicky strihanou zadnou časťou.

Ani v jednom prípade však neurobíte zásadnú chybu. Test nového Audi SQ5 na naše prekvapenie odhalil, že tých chýb sme na tomto modeli našli menej, než je na ruke prstov.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

21. máj 2022 11:36