StoryEditor

Suzuki svojim vylepšeným SUV dokazuje, že obyčajné dobré autá ešte nevymreli

03.04.2022, 00:00
Je to facelift či nová generácia? Po týždni v tom máme jasno, pravda je niekde uprostred. Stále však platí, že S-Cross od Suzuki je sympatický a príjemne jednoduchý spoločník. Ktorý navyše funguje skvelo.

Prvá generácia modelu Suzuki SX4 S-Cross sa objavila v roku 2006, pričom pôsobila na najrôznejších trhoch naprieč svetom. Model získal niekoľko modernizácií, dočkal sa verzie s prívlastkom WRC vďaka tomu, že sa s továrenským tímom Suzuki World Rally Team zúčastnil na pretekoch kategórie World Rally Car v roku 2007, a v roku 2013 sa svetu predstavila druhá generácia vozidla.

Opäť išlo o globálny model, ktorého predaje po troch rokoch znova nakopol príchod faceliftu. Ten vydržal v ponuke japonského výrobcu až do minulého roka, keď automobilka uviedla úplne novú generáciu.

​Na jednej strane je tu auto s kompletne prepracovanými prvkami i vzhľadom, na tej druhej potom iba jemne upravená technika oproti odchádzajúcemu predchodcovi. To však koniec koncov vôbec nekazí náš výsledný dojem. Novinka je atraktívnejšia, pôsobí hodnotnejším dojmom a nechýbajú ani moderné technológie či hybridný pohon. Ten je v zásade aj jedinou možnosťou pri výbere motorizácie.

Aj za pomoci všetkých kolies

V útrobách modelu sa ukrýva už spomenutá hybridná technika, ktorá využíva 1,4-litrový benzínový štvorvalec s výkonom 95 kW a krútiacim momentom na úrovni 235 Nm známy od predchodcu. Zákazníci si však môžu vybrať spojenie so šesťstupňovým manuálom alebo šesťstupňovou automatickou prevodovkou, rovnako ako pohon predných alebo všetkých štyroch kolies.

My sme dostali do rúk variant s manuálnou prevodovkou a podporou pohonu na obe nápravy, ktorý výrobca označuje AllGrip. V kabíne vám teda pribudne otočný volič jazdných režimov, kde si viete zvoliť jeden zo štvorice dostupných programov.

...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 16:45