Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
19.06.2018, 13:15

V hlavnom meste uprostred prírody. Spať na strome je veľký zážitok

Splnený sen. Slová mnohých, ktorí okúsili noc v korunách stromov, obklopení len lesom.

V hlavnom meste uprostred prírody. Spať na strome je veľký zážitok
Zdroj: Pavol Funtál

Lebo presne o tom domček vo výške niekoľkých metrov je, o splynutí s prírodou. A zážitok vo vás zostane ešte dlho po tom, ako z neho zleziete späť na zem, a verte, že sa vám ani nebude chcieť.

​Ráno sa zobudíte za čvirikania vrabcov a keď vyjdete na terasu, ste na úrovni vrcholkov stromov. Počuť len zvuky lesa. Povievajúci vánok, šuchot lístia, pobehujúcu veveričku. Nepredstaviteľné? V niektorých lokalitách realita. Domček na strome.
Ako malí sme sa za takouto skrýšou išli zblázniť. Mali sme svoj bunker, o ktorom dospeláci nevedeli (samozrejme, že vedeli), nikto opačného pohlavia k nemu nemal prístup a na cestách do nášho tajného sídla padli za obeť nejedny tepláky. Akýsi návrat do týchto čias pre mnohých predstavuje najnovší trend, domy na strome. Na Slovensku nájdete zatiaľ tri, dva sú v Bratislave a jeden v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Hoci u nás ešte len začínajú byť obľúbené, vo svete rastú ako huby po daždi. Poďme sa však pozrieť dnu.

Domček u výra
Pripravení na „divočinu“? Útulný domček na strome stojí v hlavnom meste uprostred prírody, v Kačínskej doline neďaleko Železnej studničky, hlboko v lese nad chatou Kačín, no dostanete sa k nemu autom. Ak chodíte na ryby či stanovať, ubytovanie pre vás bude luxusom. Občas nejaký chrobák či pavúk, čo však v lese musí byť, no inak pohodlné matrace, periny, čisté obliečky i spacák.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.