Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
19.06.2018, 13:15

V hlavnom meste uprostred prírody. Spať na strome je veľký zážitok

Splnený sen. Slová mnohých, ktorí okúsili noc v korunách stromov, obklopení len lesom.

V hlavnom meste uprostred prírody. Spať na strome je veľký zážitok
Zdroj: Pavol Funtál

Lebo presne o tom domček vo výške niekoľkých metrov je, o splynutí s prírodou. A zážitok vo vás zostane ešte dlho po tom, ako z neho zleziete späť na zem, a verte, že sa vám ani nebude chcieť.

​Ráno sa zobudíte za čvirikania vrabcov a keď vyjdete na terasu, ste na úrovni vrcholkov stromov. Počuť len zvuky lesa. Povievajúci vánok, šuchot lístia, pobehujúcu veveričku. Nepredstaviteľné? V niektorých lokalitách realita. Domček na strome.
Ako malí sme sa za takouto skrýšou išli zblázniť. Mali sme svoj bunker, o ktorom dospeláci nevedeli (samozrejme, že vedeli), nikto opačného pohlavia k nemu nemal prístup a na cestách do nášho tajného sídla padli za obeť nejedny tepláky. Akýsi návrat do týchto čias pre mnohých predstavuje najnovší trend, domy na strome. Na Slovensku nájdete zatiaľ tri, dva sú v Bratislave a jeden v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Hoci u nás ešte len začínajú byť obľúbené, vo svete rastú ako huby po daždi. Poďme sa však pozrieť dnu.

Domček u výra
Pripravení na „divočinu“? Útulný domček na strome stojí v hlavnom meste uprostred prírody, v Kačínskej doline neďaleko Železnej studničky, hlboko v lese nad chatou Kačín, no dostanete sa k nemu autom. Ak chodíte na ryby či stanovať, ubytovanie pre vás bude luxusom. Občas nejaký chrobák či pavúk, čo však v lese musí byť, no inak pohodlné matrace, periny, čisté obliečky i spacák.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.