Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
25.04.2020, 00:00

Pod taktovkou starejšieho. Ako vyzerá jedna z najdôležitejších funkcií na svadbe?

  • O ľudové svadby s folklórnymi prvkami je čoraz väčší záujem.
  • Myslí si to aj Ľubomír z Prievidze, ktorý robí starejšieho.
  • Tradične v kroji, klobúku a s valaškou v ruke.
Pod taktovkou starejšieho. Ako vyzerá jedna z najdôležitejších funkcií na svadbe?
Zdroj: Lucia Humajová

Na svadbách bývalo zvykom, že niekto blízky zo ženíchovej rodiny robil mladomanželom akéhosi styčného dôstojníka. Takto v stručnosti opísal Ľubomír Macek post starejšieho, ktorý s radosťou vykonáva už niekoľko rokov.

​Starejší, kedysi naozaj väčšinou starší, vážený muž, zastával úlohu, ktorú majú dnes možno mnohé družičky, niekto z rodiny či dokonca svadobná agentka. V horšom prípade i sama nevesta, keď si toho na plecia naloží príliš veľa.

Starejší môže pomôcť v organizácii, komunikácii s hosťami, pričom je na svadbe zabávačom, sprievodcom, prípadne i tlmiteľom vášní v jednom. A v neposlednom rade i priateľom, Ľubomír je s väčšinou manželov, ktorým bol oporou počas ich veľkého dňa, v blízkom kontakte dodnes.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.