StoryEditor

Ministerstvo školstva podpísalo s Enelom memorandum

07.03.2006, 16:17
Autor:
HNHN
Rezort školstva a spoločnosť Enel totiž podpísali Memorandum o porozumení, vďaka ktorému budú môcť slovenskí študenti a vedeckí pracovníci chodiť na krátkodobé pobyty v centrách rozvoja spoločnosti v Taliansku.

Výskum a vývoj na slovenských univerzitách a výskumných inštitúciách v oblasti energetiky dnes získal nového partnera. Rezort školstva a spoločnosť Enel totiž podpísali Memorandum o porozumení, vďaka ktorému budú môcť slovenskí študenti a vedeckí pracovníci chodiť na krátkodobé pobyty v centrách rozvoja spoločnosti v Taliansku. Ako dodala tlačová tajomníčka ministerstva školstva Lucia Dobrodenková, rezort a spoločnosť budú podporovať výskumné projekty v rámci otázok energetiky, predovšetkým v spojení s jej obnoviteľnými zdrojmi. Podľa nej tak môžu prispieť k vytvoreniu centra excelentnosti v energetike na Slovensku.
Podľa zástupcov Enelu cieľom spoločnosti nie je len zámer investovať do elektrární na Slovensku, ale rovnako do rozvoja ľudského potenciálu. Ako dodal Marco Arcelli, táto iniciatíva je iba prvým krokom k budúcej spolupráci so slovenskými inštitúciami.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. september 2022 15:32