StoryEditor

Slovenský developer expanduje v Londýne. Získal budovu v lukratívnej lokalite

25.10.2019, 10:38
Autor:
klkl
Ide o druhý realitný projekt spoločnosti MiddleCap v Londýne.

Finančná skupina MiddleCap, v ktorej majú podiel aj Výbohovci, získala do svojho portfólia nehnuteľností administratívnu budovu v lukratívnej časti Londýna. 

Budova Seal House sa nachádza na brehu Temže v blízkosti slávneho London Bridge. Ako uvádza spoločnosť v tlačovej správe, budova prinesie 13-tisíc metrov štvorcových komerčných plôch. Je to druhý projekt spoločnosťi v Londýne. 

DBOX and Eric Parry Architects

„Touto akvizíciou projektu, ktorý nebol aktívne na trhu, sa potvrdila vynikajúca reputácia londýnskeho MiddleCap tímu a jeho schopnosť úspešne sprocesovať a uzavrieť transakciu v extrémne krátkom čase. Projekt Seal House je ideálna investícia na zúročenie našich skúseností s realizáciou projektov citlivých na architektonický detail a ich začlenenie do okolitého prostredia,“ povedal Tomáš Jurdák, partner MiddleCap Real Estate.

Seal House bol postavený v roku 1978, na jeho rekonštrukcii sa podieľa architektonický ateliér Eric Parry Architects. Jeho umiestnenie ponúka výhľady na viaceré dominanty Londýna.

Okrem tejto budovy pracuje MiddleCap v Londýne aj na administratívnej budove Southworks, ktorá má byť dokončená koncom budúceho roka. Ponúkne 7-tisíc metrov štvrcových prenajímateľnej plochy. 

Okrem MiddleCapu sú v Londýne aktívni aj poprední slovenskí developeri. HB Reavis má v metropole Veľkej Británie rozostavaných niekoľko projektov, v tomto roku tu svoj prvý projekt spustil aj J&T Real Estate. 

Spoločnosť MidleCap sa minulý rok spojila s realitným holdingom Mayfair Assets Ltd., ktorý vlastní Miroslav Výboh. Vznikol tým holding MiddleCap Group, ktorý je investičným holdingom so sídlom v Luxemburgu. 

O Výbohovi sa v minulosti viackrát hovorilo v súvislosti s najsilnejšou vládnou stranou Smer. Výboh zvykne byť označovaný za jedného zo skrytých sponzorov Smeru a blízky priateľ Roberta Fica. 

01 - Modified: 2023-03-29 17:27:15 - Feat.: - Title: Splátky hypoték stúpnu. Kríza zmietla nádeje na vlastný byt, najhoršie je na tom východ, hlási NBS 02 - Modified: 2023-03-30 07:19:02 - Feat.: - Title: Hypotéka za 1,49 percenta. Kedy je lacnejšie uprednostniť drahší úver? 03 - Modified: 2023-03-27 13:07:27 - Feat.: - Title: Vojakom nechodia výplaty, ich nadriadení s rodinami žijú v luxuse. Takéto lukratívne nehnuteľnosti vlastnia ruskí velitelia 04 - Modified: 2023-03-27 10:36:32 - Feat.: - Title: Napriek poklesu cien nehnuteľností obyvatelia Slovenska zvažujú prenájmy 05 - Modified: 2023-03-22 16:25:58 - Feat.: - Title: Paríž zvyšuje v súboji o najväčšiu burzu v Európe náskok pred Londýnom
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
02. apríl 2023 08:20