StoryEditor

Výrobca batérií InoBat investuje 50 miliónov eur do centra pri Trnave

02.06.2021, 12:02
Autor:
ČTKČTK
Firma by mala spustiť výrobu v budúcom roku.

Slovenská spoločnosť InoBat Auto chystá investíciu v objeme takmer 50 miliónov eur do svojho centra pre výskum, vývoj a výrobu batérií na západe krajiny.

Firma dnes uviedla, že dokončiť ju plánuje v budúcom roku, kedy by tam aj mala začať výrobu. Tento rok v apríli firma uzavrela s českým podnikom SOR Libchavy zmluvu o vývoji a dodávkach batérií do autobusov.

InoBat Auto bude mať spomínané centrum vo Voderadoch neďaleko Trnavy, kde firma odkúpila halu, ktorú nechá upraviť podľa svojich potrieb.

Súčasťou vývojového centra bude pilotná linka na výrobu batérií pre výrobcov elektrických vozidiel. Firma sa zameria na výrobu batérií podľa zadania zákazníkov.

Prvý prototyp svoje batérie InoBat Auto predstavil už vlani. Dokončenie výkonnostných testov očakáva tento mesiac, do konca roka chce potom vyrobiť a pripraviť na testovanie ďalší typ batérie.

Slovenská firma plánuje tento rok vyvinúť pre SOR Libchavy vhodnú batériu, ktorá by v budúcom roku mala byť testovaná v dvoch autobusoch. S ich komerčným využitím v autobusoch počíta v roku 2023.

Za spoločnosťou InoBat Auto stojí konzorcium investorov a technologických firiem. Medzi partnerov InoBatu patrí tiež česká energetická spoločnosť ČEZ. Na svoj projekt InoBat Auto predtým získal stimuly od slovenskej vlády.

25. máj 2022 20:37