TASR/M. Baumann
StoryEditor

Heger reaguje na situáciu v Poľsku: Rusom za plyn zaplatíme v eurách, sme pripravení na zastavenie dodávok

26.04.2022, 22:28
Autor:
redred
Premiér povedal, že SPP má s ruským Gazpromom uzavretý dlhodobý kontrakt a platby za nakúpený plyn bude realizovať v eurách v zmysle dohodnutých pravidiel a súčasne odporúčaní Európskej komisie.

Únia sa musí čím skôr zbaviť energetickej závislosti od Ruskej federácie. Dnešné svojvoľné a neodôvodnené zastavenie dodávok plynu do Poľska dokazuje, že je to absolútne nespoľahlivý obchodný partner, reagoval premiér Eduard Heger na sociálnej sieti.

"Rusko využíva ropu a plyn ako nástroj na presadzovanie svojich imperialistických záujmov, ktoré vyvrcholili útokom na Ukrajinu a páchaním vojnových zločinov na jej území," pokračoval premiér.

Heger skonštatoval, že slovenský plynárenský priemysel má s ruským Gazpromom uzavretý dlhodobý kontrakt a platby za nakúpený plyn bude realizovať v eurách v zmysle dohodnutých pravidiel a súčasne odporúčaní Európskej komisie.

"Slovenská republika je pripravená čeliť obdobným obštrukciám zo strany Ruska, akým dnes čelí Poľsko. Západnú jednotu a solidaritu Rusko nezlomí," dodal Heger.

18. máj 2022 09:43