StoryEditor

Slovenský miliardár stavil na luxus. V Malajzii

10.10.2013, 16:25
Autor:
HNHN
Biznismen Anton Siekel postaví unikátny komplex za približne dvadsať miliónov dolárov.

Nadnárodná skupina FPD ovládaná slovenským miliardárom Antonom Siekelom mieri do Malajzie. Jeho skupina sa chystá vybudovať nový luxusný hotelový komplex na ostrove Sulug v spolupráci s lokálnym partnerom, spoločnosťou Malisa Enterprise Sdn Bhd.  Ostrov je súčasťou druhého najväčšieho malajzijského federálneho štátu Sabah a leží v Juhočínskom mori. „Sulug Island Eco Resort  je projektom unikátneho dovolenkového strediska. Predpokladaná výška investície je dvadsať miliónov amerických dolárov,“ uviedol na tlačovej konferencii majiteľ skupiny FPD Anton Siekel.

Luxus číslo 1
Náš biznismen prezradil, čo bude tento unikátny projekt obsahovať. „Plánovaná výstavba zahŕňa vybudovanie tridsiatich  piatich nadštandardných dovolenkových viliek doplnených reštauráciami, športoviskami či relax centrom,“ dodal Siekel.
Ostrov Sulug je jedným z mála civilizáciou doposiaľ nedotknutých prírodných rajov.Vzhľadom na to bude výstavba aj prevádzka komplexu maximálne rešpektovať zachovanie prírodného rázu ostrova, dbať na ekológiu a viacnásobné využitie prírodných zdrojov. Jedno, dvoj a trojspálňové vily sú citlivo zasadené do prostredia, pôsobia, akoby sa vznášali nad džungľou a poskytnú svojim obyvateľom ničím nerušený výhľad na oceán. Súčasťou každej vily je slnečná terasa a plavecký bazén. V spoločnej časti komplexu budú aj tri plavecké a relaxačné bazény, heliport či prístav pre jachty.

Prvá slovenská investícia
Siekelova skupina postavila a prevádzkuje hotely, dovolenkové strediská a kúpele v strednej Európe a v oblasti juhovýchodnej Ázie pôsobí od roku 2006. Pod značkami One Eleven a Bvilla postavila a prevádzkuje dovolenkové komplexy na ostrove Bali, projekt Ekas Bay má aj na ostrove Lombok.

Zatiaľ najnovší z rezortov bol uvedený do prevádzky v lete minulého roka. „Projekt bude našou prvou investíciou v Malajzii a rovnako i prvou slovenskou investíciou v tejto krajine. V FPD pevne veríme, že i v budúcnosti sa budeme uberať týmto smerom a investícia na ostrove Sulug nie je našou poslednou v Malajzii,“ dodal Anton Siekel.

01 - Modified: 2005-07-14 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Čo môže jediný spoločník eseročky
01 - Modified: 2023-09-20 13:05:17 - Feat.: - Title: Český miliardár Křetínský investuje vo veľkom. Financial Times informuje, že chce kúpiť britské vydavateľstvo Telegraph 02 - Modified: 2023-06-20 13:16:21 - Feat.: - Title: Bohatí Pakistanci ale aj veterán námorníctva. Týchto päť ľudí bojuje o život v stratenej ponorke pri Titanicu 03 - Modified: 2023-06-10 12:00:00 - Feat.: - Title: Na spomalenie starnutia nemusíš míňať milióny. Pozreli sme sa na to, čo ti pomôže byť mladý čo najdlhšie 04 - Modified: 2023-09-16 09:09:21 - Feat.: - Title: Toto je najbohatší Róm celého Anglicka. Prezradil svoju dennú rutinu, vďaka ktorej vybudoval a udržiava miliardové impérium 05 - Modified: 2023-05-03 12:21:29 - Feat.: - Title: Hodnota majetku investora Carla Icahna kvôli obvineniu z nekalých praktík prudko klesla
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. september 2023 03:46