StoryEditor

Extrémne zľavy. Nakúpte aj o 80 percent lacnejšie

27.12.2015, 23:00

Kým niektoré internetové obchody začínajú s výpredajmi už dnes, kamenné prevádzky ich rozbiehajú od 26. decembra. Tie tohtoročné povianočné výpredaje by pritom podľa analytika agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomíra Drahovského mali byť bohatšie na sortiment než výpredaje v minulosti.

Dôvodom je podľa jeho slov stále sa zlepšujúca ponuka sortimentu a tlak „nemilosrdnej“ konkurencie. „Kto príde do výpredajov s dobrým produktom a dobrou filozofiou, ten bude vyhrávať ,“ konštatoval Drahovský pre TASR.

Veľká konkurencia

Veľkou konkurenciou pre kamenné predajne sú však podľa neho aj internetové obchody, ktoré takisto prichádzajú s povianočnými výpredajmi. Budú tak ovplyvňovať záujem ľudí nakupujúcich v klasických predajniach.

Správanie ľudí počas tohtoročných výpredajov však bude podľa analytika ovplyvňovať aj lepšia finančná situácia. „Rozpočty domácností sú na tom lepšie, lebo ekonomike sa darí ,“ doplnil Drahovský.

Z toho dôvodu sa ľudia podľa neho správajú rozšafnejšie a dovolia si kúpiť aj veci, ktoré si v minulosti skôr odopierali. Tohtoročné výpredaje však budú ovplyvnené aj netradične silnými predvianočnými výpredajmi. Tie obchody spustili už od konca novembra podľa vzoru amerických výpredajov.

Napríklad dnes popoludní štartuje s povianočnými výpredajmi internetový obchod Hej. sk. „Zľavy budú naprieč celým sortimentom, a to do výšky 80 percent ,“ avizoval riaditeľ obchodu Vladimír Sušil.

Medzi najpredávanejšie výrobky v minuloročných povianočných výpredajoch patrili podľa neho najmä televízory, tablety, ale aj veľké domáce spotrebiče ako chladničky, práčky a sušičky. Tento rok to podľa neho nebude inak, predpokladá však nárast záujmu o mobilné telefóny, notebooky a tiež príslušenstvo pre IT.

Zľavy až 70 percent

Od soboty 26. decembra spúšťa výpredaje napríklad obchod Datart a trvať by mali približne do polovice januára. „Vo výpredaji budú produkty z celého spektra sortimentu od smartfónov cez kuchynské príslušenstvo až po veľké spotrebiče. Zľavy sa vyšplhajú na 70% ,“ vymenovala PR manažérka obchodu Iva Pavlousková.

Predajca Nay chystá spustenie výpredajov na nedeľu 27. decembra aj v kamenných predajniach aj v e-shope a trvať majú do konca januára. Vo výpredaji budú podľa obchodu modely produktov z každej kategórie so zľavami do 50%. „Priebežne budeme pridávať do výpredaja ďalšie produkty ,“ dodal marketingový manažér firmy František Vámoši. Záujem o výpredaje sa podľa jeho slov každoročne zvyšuje, takže očakáva, že aj tento rok sa takýto trend zachová a záujem o výpredaje bude ešte väčší ako minulý rok.

Zimné výpredaje sa tento rok začínajú v Avione od 27. decembra a pokračujú aj v januári alebo do vypredania zásob ,“ dodala aj marketingová manažérka nákupného centra Katarína Michaliaková. Počas výpredajov je podľa jej slov každoročne záujem predovšetkým o kozmetiku, elektroniku, športové potreby a módne oblečenie. Konkrétnu výšku zliav a ich načasovanie si však určujú sami predajcovia v centre. Podľa Michaliakovej by sa však zľavy mali pohybovať do výšky 70 percent.

01 - Modified: 2007-12-18 14:01:00 - Feat.: 0 - Title: Španielsky premiér žiada reformu interrupčného zákona
01 - Modified: 2023-03-20 23:00:00 - Feat.: - Title: Na východe za 10 centov, v Trnavskom kraji zdarma. Aké príspevky na cestovanie majú seniori? (prehľad zliav) 02 - Modified: 2022-12-14 14:30:00 - Feat.: - Title: Seniori majú nárok v doprave na rôzne zľavy. Aké podmienky musia splniť? 03 - Modified: 2022-12-09 14:30:00 - Feat.: - Title: Nižšie dane či doprava zadarmo. Aké zľavy ešte poskytujú dôchodcom mestá? 04 - Modified: 2022-12-08 18:41:52 - Feat.: - Title: Príspevky na stravovanie či bezplatný vstup do plavárne. Aké ďalšie možnosti majú seniori v mestách? 05 - Modified: 2022-11-24 23:00:00 - Feat.: - Title: Nákupnú horúčku počas Black Friday nezastavila ani rekordná inflácia. Je aj o 40 percent vyšší záujem
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
28. marec 2023 11:45