StoryEditor

Za schránkovou firmou, ktorej dlhuje Váhostav peniaze, má stáť kozmetička

27.05.2015, 11:37
Autor:
redred

Spoločnosť Lomark si uplatnila voči Váhostavu dlžobu 1,5 milióna eur. Túto schránkovú zastupuje žena, ktorá má rovnaké meno a adresu ako žena, ktorá dlhé roky poskytuje služby v kozmetixckom salóne. Túto informáciu priniesol portál aktuality.sk.

Konateľka firmy, ktorá sa prepracovala cez výšku svojho dlhu až do veriteľského výboru Váhostavu, má bydlisko v petržalskom paneláku, informuje portál.

Na rovnakej adrese oficiálne býva aj živnostníčka s rovnakým menom, ktorá už od 90. rokov minulého storočia má oprávnenie na kozmetické služby a manikúru.

Cisárová pre portál potvrdila, že poskytuje kozmetické služby. Zákazník by si u nej mohol objednať napríklad hĺbkové čistenie pleti alebo depiláciu. Na otázku o konateľstve v Lomarku reagovala protiotázkou. Rozhovor o spoločnosti odmietla.

Firma Lomark sídli na dobrej adrese v centre Bratislavy, kde sa to hemží právnikmi. Jej tabuľku na budove nenájdete, v obchodnom registri pri nej figuruje jediné meno – konateľka Lívia Cisárová. Okrem nej je tam už uvedený len spoločník Lomarku: londýnska spoločnosť OLDBURY CONSULTANTS LIMITED. Spoločnosť Lomark je podľa FinStatu bez zamestnancov, tržieb aj zisku.

Cisárová je okrem spoločnosti Lomark aj konateľkou vo firme Tortuga. Tam má však ešte uvedenú rovnakú adresu bydliska, ktorá figurovala pri žene s rovnakým menom v živnostenskom registri do septembra 2011. 

"Tieto zistenia a iné okolnosti jasne naznačujú, že ide o nastrčenú osobu, ktorá v skutočnosti kryje ľudí s rozhodujúcim vplyvom," povedala Zuzana Wienk z Aliancie Fair-play.

01 - Modified: 2007-06-11 15:35:00 - Feat.: 0 - Title: Predbežný termín Veteškovej operácie v utorok
01 - Modified: 2025-09-13 17:02:41 - Feat.: - Title: Váhostav stúpa v rebríčku stavbárov, predbehol aj konkurenta. Budovať chce poslednú časť diaľnice do Košíc 02 - Modified: 2025-05-29 10:47:15 - Feat.: - Title: Štát potvrdil víťaza problémovej diaľnice na severe Slovenska. Visí nad ňou šibeničný termín 03 - Modified: 2025-05-19 14:38:35 - Feat.: - Title: Boj Váhostavu s Doprastavom o diaľnicu na severe pokračuje. Štát musí pre výhrady znovu posúdiť víťaznú ponuku 04 - Modified: 2025-04-03 11:47:50 - Feat.: - Title: Komplikácie v tendri na severnú diaľnicu: kontrolóri rozhodli, diaľničiarom dali 60 dní na opravu 05 - Modified: 2025-04-04 13:56:43 - Feat.: - Title: Za každý jeden kilometer 35 miliónov eur. Jednu z najdrahších diaľnic na Slovensku má stavať Váhostav
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 17:07