StoryEditor

Varuje pred zrážkami cyklistov s chodcami. Poisťovni sa nepáči realitný projekt suseda

11.05.2022, 18:40
  • Projekt Dom na Malom trhu na rovnomennej ulici je jablkom sváru medzi dvoma spoločnosťami – developerom L.B., s. r. o. a susedom plánového objektu, Wüstenrot Reality. Ten nesúhlasí s kladnými stanoviskami úradov.
  • Vec musí teraz posúdiť odvolací orgán, ktorý je v tomto prípade okresný úrad.
  • Podľa prezidenta Stavebnej komory Slovenskej republiky Ivana Pauera je odvolanie opodstatnené.

Na bratislavskom Ondrejskom cintoríne sa od polovice minulého storočia pochovávajú ľudia iba príležitostne. Hoci by mal takmer po 240 rokoch slúžiť už iba ako park, udelilo sa pár výnimiek. Pripomeňme Júliusa Satinského či Janu Kocianovú. Pokoj, ktorý tam prevláda, sa však skončí, keď človek prejde na priľahlú uličku Malý trh. Tá sa nachádza na juhu cmitera a je akýmsi bojiskom medzi developerom L.B., s. r. o. a eseročkou Wüstenrot Reality, ktorá spadá pod rovnomennú poisťovňu.

Jablkom sváru je projekt Dom na Malom trhu. Ide o zámer prvomenovanej firmy, ktorý bude umiestnený na „trojuholníku“ medzi spomínanou uličkou, Mlynskými Nivami a Karadžičovou ulicou. Spoločnosť tam chce na štyroch parcelách postaviť novostavbu slúžiacu primárne na bývanie. Na nich sa aktuálne nachádzajú gastroprevádzky, ktoré majú byť asanované. Objekt by pritom mal stáť hneď vedľa budovy, ktorá patrí firme Wüstenrot Reality a v ktorom sídli poisťovňa. A tento sused nie je spokojný.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.
20. máj 2022 20:31