Premiér Eduard Heger. FOTO: Reuters
StoryEditor

Požiadavky zdravotníkov si vyžadujú dodatočné opatrenia, zdôraznil Heger

14.06.2022, 16:42
Autor:
TASRTASR

Podľa šéfa lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského lekári na stretnutí s premiérom nedostali jasnú odpoveď na svoje požiadavky.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) vníma požiadavky zdravotníkov, ich vyriešenie však podľa neho vyžaduje identifikáciu a schválenie dodatočných opatrení, na ktorých zatiaľ nie je dohoda. Jeho stanovisko TASR poslala hovorkyňa Ľubica Janíková.  

"Premiér Eduard Heger citlivo, ale zároveň naliehavo vníma potreby lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych zamestnancov. Keďže ide o každoročný, teda štrukturálny výdavok, vyriešenie týchto potrieb je, žiaľ, spojené s identifikáciou a schválením dodatočných opatrení, na ktorých zatiaľ nie je dohoda," uviedla premiérova hovorkyňa.

Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský poukázal na to, že lekári na utorkovom stretnutí s premiérom nedostali jasnú odpoveď na ich požiadavky.

Ochotu podať výpoveď doteraz deklarovalo približne 3-tisíc lekárov z nemocníc, Visolajský očakáva, že podpisov pod vyhlásenia o pripravenosti podať výpovede bude pribúdať.

Štrajkovú pohotovosť ako reakciu na situáciu v zdravotníctve vyhlásili odborári v apríli, majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
16. január 2026 08:49