Minister hospodárstva Karel Hirman. FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Hirmanov rezort pripravuje pre energie schému pomoci, ktorú predloží Európskej komisii

28.10.2022, 12:06
Autor:
TASRTASR

Aktuálne prebieha intenzívna komunikácia o podmienkach schémy pomoci.

Rezort hospodárstva pripravuje pre vysoké ceny energií schému pomoci, ktorú predloží Európskej komisii. Uviedla to Mária Pavlusík, hovorkyňa Ministerstva hospodárstva, v reakcii na štvrtkové vyjadrenia Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov.

"Keďže aktuálne prebieha intenzívna komunikácia o podmienkach schémy pomoci, rezort hospodárstva poskytne detaily hneď, ako to bude možné. Zároveň sa pripravuje kompenzácia za obdobie spätne. Aktuálne pripravujeme schému pomoci, ktorá bude v najbližšom období predložená na schválenie Európskej komisii," spresnila.

SZPCC 27. októbra uviedol, že podpora zamestnávateľov zo strany štátu prišla neskoro a je špekulatívna. Upozornil, že namiesto toho, aby štát kompenzoval zamestnávateľom obdobie, keď prišlo k najväčším stratám pre extrémne ceny energií, teda od mája do augusta, kompenzovať chce obdobie, ktoré dokonca ešte ani nie je ukončené.

Navyše, vedenie štátu podľa zväzu zneisťuje zamestnávateľov vyhrážkami o možnom neschválení štátneho rozpočtu a neposkytnutí deklarovanej podpory.

01 - Modified: 2025-12-22 20:13:09 - Feat.: - Title: Európska komisia vyplatila Ukrajine 2,3 miliardy eur, podporila aj energetickú infraštruktúru 02 - Modified: 2025-12-22 09:07:20 - Feat.: - Title: Japonsko sa pripojí k výskumnému programu Horizont Európa, dohodu by mali podpísať v budúcom roku 03 - Modified: 2025-12-19 21:08:45 - Feat.: - Title: Náklady na pôžičku Ukrajine dosiahnu tri miliardy eur ročne, zhodli sa predstavitelia eurokomisie 04 - Modified: 2025-12-19 16:20:55 - Feat.: - Title: Pellegrini prijal v piatok vedúceho Zastúpenia eurokomisie na Slovensku Petra Stana 05 - Modified: 2025-12-18 23:00:00 - Feat.: - Title: Brusel chce zakázať etanol v dezinfekciách. Náhrada neexistuje, varujú nemocnice
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
26. december 2025 02:11