Ilustračná fotografia. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Bojujte s migráciou inak, tvrdia dopravcovia. Kontroly podľa nich spôsobia kolóny a obmedzia pohyb

03.10.2023, 16:28
Autor:
TASRTASR

Premiér Slovenskej republiky Ľudovít Ódor už avizoval, že Slovenská republika v stredu zareaguje na kontroly, ktoré na slovenských hraniciach zavedú Česko a Poľsko.

Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD Slovakia kritizuje zavádzanie hraničných kontrol na najvyťaženejších hraničných priechodoch a vyzýva vlády, aby hľadali účinnejšie opatrenia. ČESMAD to uviedol v reakcii na hraničné kontroly, ktoré v súvislosti s nelegálnou migráciou zavádza Česko, Poľsko aj Rakúsko na hraniciach so Slovenskom. Informoval o tom hovorca ČESMAD-u Roman Kment.

"ČESMAD Slovakia vyzýva vlády, aby hľadali účinnejšie opatrenia na vonkajších hraniciach Únie, ktoré by nevytvárali bariéry pri cezhraničnom pohybe ľudí a tovarov v rámci Schengenu, ale zachovali plynulý dodávateľský reťazec a bezpečnú cestnú premávku," uviedol Kment. ČESMAD pripomenul, že rovnaké opatrenia mali vlani za následok tvorbu kolón na cestách a následne zvýšenú nehodovosť a výrazné zhoršenie podmienok pre vodičov.

Premiér Slovenskej republiky Ľudovít Ódor už avizoval, že Slovenská republika v stredu zareaguje na kontroly, ktoré na slovenských hraniciach zavedú Česko a Poľsko. Nelegálna migrácia podľa neho potrebuje európske riešenie na vonkajších hraniciach.

Poľsko, Česká republika aj Rakúsko zavádzajú v noci z utorka na stredu dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom.

01 - Modified: 2023-10-03 12:42:49 - Feat.: 1 - Title: Česko, Poľsko a Rakúsko od polnoci zavedú kontroly na hranici so Slovenskom, Ódor sľubuje reakciu 02 - Modified: 2023-09-27 16:19:53 - Feat.: 1 - Title: Babiš pre HN: Za Matoviča šla naša spolupráca z kopca, Šimečka nemá skúsenosti 03 - Modified: 2023-09-14 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Starosta Vajnôr o obavách z migrantov: Stretávať skupiny neznámych ľudí v uliciach a parkoch nebývalo zvykom
01 - Modified: 2025-11-27 22:49:15 - Feat.: - Title: USA reagujú na útok vo Washingtone. Preveria držiteľov zelených kariet z 19 „problematických“ krajín 02 - Modified: 2025-11-20 19:49:11 - Feat.: - Title: Britská vláda chce sprísniť podmienky na získanie statusu usadlíka, výnimku budú mať lekári či podnikatelia 03 - Modified: 2025-11-12 21:09:39 - Feat.: - Title: Poľsko žiada o úplné vyňatie z mechanizmu solidarity v migračnom pakte EÚ. Chránime hranice, tvrdí 04 - Modified: 2025-11-12 19:55:04 - Feat.: - Title: S Trumpom súhlasí 36 percent Američanov. Najvyššiu podporu má jeho prístup k migrácii 05 - Modified: 2025-11-12 07:00:00 - Feat.: - Title: Čo jedli prví Slovania na našom území? Nové výskumy ukazujú, že toto jedlo vytlačilo aj germánske bravčové mäso
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 13:14