„Naším očakávaním je, že leto vo viacerých strediskách a regiónoch prinesie taký záujem turistov, ktorý sa priblíži k úrovni návštevnosti pred pandémiou v roku 2019,“ hovorí pre HN Magátová. FOTO: HN/Miroslava Spodniaková
StoryEditor

Očakávame návrat do čias spred pandémie, hovorí nová šéfka Slovakia Travel

04.06.2024, 00:00

V rozhovore s novou šéfkou agentúry Slovakia Travel Ivanou Vala Magátovou sa dozviete:

  • ako vyzerá pomer turistov v letných mesiacoch oproti zimnej sezóne,
  • akým spôsobom chce agentúra prilákať do krajiny viac návštevníkov,
  • aké ciele chce nová šéfka agentúry dosiahnuť, 
  • do akej miery sú kampane agentúry skutočne efektívne.

Podľa marcových dát Štatistického úradu o cestovnom ruchu u nás dopadli výsledky lepšie ako pred rokom. Najnavštevovanejším bol Bratislavský kraj, v ktorom dominovali cudzinci. Ide o výnimku alebo v takomto čase kraj pociťuje návaly cudzincov bežne?

Je prirodzené, že o hlavné mestá je vždy veľký záujem. Niektorí návštevníci neholdujú zimným športom a hľadajú iné možnosti, ako ísť za kultúrou, históriou či zaujímavými príbehmi, a práve to im Bratislava ponúka. Navyše, začiatok roka je charakteristický tým, že mesto nie je také nabité aktivitami ako v lete, turisti tak majú viac pokoja na to, aby si pozreli historické pamiatky, nadýchali sa atmosféry alebo si posedeli v kaviarni. Najvyššiu návštevnosť Bratislavy a okolia evidujeme tradične od mája do septembra, preto veríme, že pozitívny trend vývoja návštevnosti zo začiatku roka bude pokračovať aj v letných mesiacoch.

Slováci v týchto mesiacoch vyhľadávajú, naopak, najmä lokality vhodné na zimné športy. Ako je to však v prípade zahraničných turistov, majú o ne rovnaký záujem?

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 86% na dočítanie.
01 - Modified: 2024-05-31 10:40:56 - Feat.: 1 - Title: Dovolenka v Turecku? Na časť Slovákov číha problém, môžu zaň pomalé úrady 02 - Modified: 2024-05-23 09:00:00 - Feat.: 0 - Title: Chceme ponúknuť medzinárodným aj domácim návštevníkom hotelov transparentnosť a kvalitu, tvrdí pre HN odborník 03 - Modified: 2024-05-18 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Šéf cestovných kancelárií pre HN: Týždňová dovolenka v Tunisku vyjde lacnejšie ako víkendový výlet v Tatrách
01 - Modified: 2025-12-04 12:26:32 - Feat.: - Title: REPORTÉR NA CESTÁCH: Zažite nepoznané Rakúsko. Vorarlbersko láka na operu pod hviezdami i habsburské dedičstvo 02 - Modified: 2025-12-02 09:30:00 - Feat.: - Title: Obľúbené, krásne… a preplnené. Tieto miesta by si mal v roku 2026 vynechať, potrebujú od turistov pauzu 03 - Modified: 2025-11-28 18:30:00 - Feat.: - Title: Lyžovačka na Slovensku o pár hodín štartuje: Ceny stúpli, no i záujem. Kedy strediská otvárajú? (prehľad HN) 04 - Modified: 2025-11-25 23:00:00 - Feat.: - Title: Z raja peklo na zemi. Bali sa dusí turistami, influencermi, odpadkami a betónom nových rezortov 05 - Modified: 2025-11-21 16:35:14 - Feat.: - Title: Ak lyžujete, vaša peňaženka dostane túto sezónu zabrať. Strediská ukázali svoje nové cenníky
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 05:06