Železničná stanica v Žiline sa aktuálne modernizuje za stovky miliónov eur.FOTO: HN/Peter Mayer
StoryEditor

Menej problémových spomalení vlakov aj exodus zamestnancov. Železnice ukázali, aký bol pre ne minulý rok

04.04.2025, 15:44
  • Železnice dostali vlani na opravu rozbitých tratí takmer 30 miliónov eur.
  • Podarilo sa im znížiť počet prechodných spomalení na koľajach.
  • Niektoré však preklasifikovali do kategórie „trvalé“ a zapracovali ich do grafikonu.
  • Firmu opustili stovky zamestnancov.

Na železnice sa v oblasti dopravy upriamuje čoraz väčšia pozornosť. Dôvodom je aj Európska únia a jej akcent na zelenú infraštruktúru.

Investície do koľají však nezvyšuje len Brusel, ale aj štát. Dotácie pre firmu, ktorá spravuje trate, sú každý rok vyššie. Vlani boli na rekordnej úrovni 452 miliónov eur. 

Železnice Slovenskej republiky nedávno zverejnili svoju výročnú správu, v ktorej opisujú, akými zmenami firma prechádza, s čím sa museli vyrovnať v minulom roku a na čo sa míňajú milióny od daňových poplatníkov.

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
15. január 2026 08:02