„Spravím vám kávu?“ pýta sa hneď na privítanie Peter Vranka, starosta Čabu, obce ležiacej len pár kilometrov od Nitry. „Voda nám teraz tečie,“ dodá vetu, ktorá by inde znela banálne, no tu v posledných dňoch vystihuje nový režim.
Pre väčšinu ľudí je voda z kohútika samozrejmosťou. Stačí otočiť pákou a z potrubia sa spustí prúd. V Čabe si však počas horúčav musia zvykať na to, že to tak vždy byť nemusí.
Dedine totiž zdroje začali dochádzať. Obec preto pristúpila k nepopulárnemu kroku – regulácii.
V článku sa ešte dočítate:
- Ako v obci vyzerá život bez vody.
- Prečo sa problém zhoršil po novej výstavbe.
- Ako pomôcť mala investícia, ktorá neprišla.
- Prečo podľa starostu stačí jeden nezodpovedný.
Dostupné pre predplatiteľov ![]()
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.
Zostáva vám 80% na dočítanie.
