StoryEditor

Z vrcholu na úplné dno. Burza známych podnikateľov neustála útok hackerov, posiela sa do konkurzu

24.09.2021, 18:00
Spoločnosť Eterbase čelila minulý rok kyberútoku, ktorý ju stál takmer päť miliónov eur.

Trojica známych slovenských podnikateľov mala plán. Robert Auxt, Jozef Brhel mladší a Martin Smutný plánovali s unikátnou kryptomenovou burzou Eterbase preraziť najskôr v Európe a postupne aj v celosvetovom meradle. Zdalo sa, že ambicióznej snahe nič nestojí v ceste.

Začiatkom mája 2020, teda len deväť mesiacov po spustení, predstavoval denný priemer obchodovania na Eterbase takmer milión eur. ​S týmto výsledkom predbehla aj bratislavskú Burzu cenných papierov.

Lenže po tom, čo spoločnosť raketovým tempom vyletela na vrchol, utŕžila tvrdú ranu. Na jeseň minulého roka musela čeliť hackerskému útoku, počas ktorého sa kyberzločincom podarilo odcudziť 4,6 milióna eur. Firma však klientov okamžite začala upokojovať. Tvrdila im, že má dostatok kapitálu na splnenie záväzkov a negatívna udalosť ju nezastaví. Opak je pravdou. Rok po ataku sa totiž rozhodla poslať sa do konkurzu.

K peniazom sa zrejme nedostanú
Keďže spoločnosť sa k situácii ani po opakovaných výzvach HN nevyjadrila, via...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2020-05-02 07:27:36 - Feat.: 0 - Title: Šéf kryptomenovej burzy v Bratislave prezradil, čomu sa vyhnúť pri investovaní do bitcoinu
01 - Modified: 2025-12-01 18:47:09 - Feat.: - Title: Cena bitcoinu prudko klesla, investori nemajú chuť riskovať 02 - Modified: 2025-11-28 11:33:52 - Feat.: - Title: Kryptomeny vo voľnom páde 03 - Modified: 2025-11-26 23:00:00 - Feat.: - Title: Po desivom páde stoja investori pred otázkou za milión. Oplatí sa opäť zariskovať s najznámejšou kryptomenou? 04 - Modified: 2025-11-28 08:38:57 - Feat.: - Title: Tretina našich milionárov hlási za tento rok nadpriemerné zisky. Toto sú reálne a čerstvé čísla 05 - Modified: 2025-11-21 13:15:31 - Feat.: - Title: Technologické firmy a bitcoin prudko padajú. Prišiel ten správny čas na kúpu?
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
03. december 2025 03:40