StoryEditor

Kurz eura ráno stagnoval

01.04.2014, 11:24
Autor:
tasr, stltasr, stl

Kurz spoločnej európskej meny ráno stagnoval. Trh dnes očakáva zverejnenie dôležitých údajov z Európy aj USA. Informovala o tom agentúra DPA.

Dnes ráno sa euro predávalo po 1,3775 USD, teda pri rovnakom kurze ako v pondelok (31.3.) večer. To znamená, že dolár stál 0,7260 eura. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok napoludnie referenčný kurz na 1,3788 (v piatok: 1,3759) USD/EUR.

Dnes budú v Európe rovnako ako v USA zverejnené indexy nákupných manažérov, ktoré investori pozorne sledujú. Indexy merajú náladu manažérov priemyselných firiem. Trh sa sústredí predovšetkým na údaje z eurozóny, keďže vo štvrtok (3.4.) bude Rada guvernérov ECB rozhodovať o nastavení úrokových sadzieb. Z dôvodu mimoriadne nízkej inflácie zostáva tlak na ECB vysoký. Oživovanie ekonomiky eurozóny, ktoré sa začalo vlani na jeseň, je však podľa expertov faktorom hovoriacim proti ďalšiemu uvoľneniu menovej politiky.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
04. jún 2026 07:58