FOTO: J&T Banka
StoryEditor

J&T Banka získala medzinárodný investičný rating od agentúry Moody´s

24.01.2023, 17:04
Autor:
redred

Vďaka ratingu investičného stupňa sa nám otvárajú príležitosti na získavanie kapitálu tak na európskych, ako aj na svetových trhoch, hovorí šéfka banky Anna Macaláková.

Agentúra Moody‘s dnes oficiálne pridelila J&T Banke investičný rating Baa2 so stabilným výhľadom.

J&T Banka sa týmto krokom zaradila k niekoľkým firmám, ktoré na Slovensku a v Česku majú investičný rating. Moody‘s okrem iného oceňuje vybudovanú pozíciu banky v oblasti korporátneho financovania a tiež diverzifikovanú a stabilnú vkladovú bázu. 

„Dosiahnutie medzinárodného ratingu je pre nás mimoriadne pozitívnou správou a zároveň veľkým míľnikom. Vďaka ratingu investičného stupňa sa nám totiž otvárajú príležitosti na získavanie kapitálu tak na európskych, ako aj na svetových trhoch. Vo vzťahu k našim partnerom a klientom to vnímame ako záväzok do budúcnosti,“ povedala riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

​Moody‘s pridelila rating dlhodobých vkladov na úrovni Baa2 so stabilným výhľadom a rating krátkodobých vkladov na úrovni Prime-2. "Ide o ratingové ohodnotenie na prestížnom, takzvanom investičnom stupni," vysvetľuje hovorca J&T Banky Milan Janásik.

Dlhodobé záväzky s hodnotením Baa predstavujú podľa definície Moody‘s „mierne kreditné riziko“. Krátkodobé záväzky s hodnotením Prime-2 odrážajú „vysokú schopnosť splácania“ týchto záväzkov.

01 - Modified: 2022-12-22 10:47:45 - Feat.: - Title: J&T Real Estate v Bratislave uvažuje o obytnej budove, ktorá by mala až 250 metrov 02 - Modified: 2022-10-06 09:09:43 - Feat.: - Title: Nový spot J&T BANKY: V centre pozornosti je zákazník a more 03 - Modified: 2022-10-21 07:16:09 - Feat.: - Title: J&T BANKA upriamuje pozornosť na ochranu morských ekosystémov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
24. január 2023 21:24