Minca najznámejšej digitálnej meny bitcoin. FOTO: TASR/DPA
StoryEditor

Bitcoin opäť láme rekordy, cena kryptomeny prvýkrát prekročila hranicu 110-tisíc dolárov

22.05.2025, 07:39
Autor:
ČTKČTK

K rastu Kryptomeny podľa agentúry Bloomberg prispieva stúpajúci dopyt zo strany inštitucionálnych investorov a vyhliadky na priaznivejšie regulačné prostredie v Spojených štátoch

Cena najznámejšej kryptomeny bitcoin sa dnes vyšplhala na nový rekord, keď prekonala hranicu 110-tisíc dolárov. K jej rastu podľa agentúry Bloomberg prispieva stúpajúci dopyt zo strany inštitucionálnych investorov a vyhliadky na priaznivejšie regulačné prostredie v Spojených štátoch, ktorých súčasný prezident Donald Trump je priaznivcom kryptomien.

image

Cena bitcoinu vystúpila na rekord, priblížila sa k hranici 110-tisíc dolárov

Okolo 07:30 SELČ sa cena bitcoinu podľa špecializovaného serveru CoinDesk pohybovala v blízkosti 111 400 dolárov. Za posledných 24 hodín si tak pripisovala zhruba 3,5 percenta.

"Neutúchajúca snaha korporácií získať čo najviac bitcoinu do svojich rezerv, pokiaľ je to možné, a zároveň od januára výrazne oslabujúci dolár dotlačili bitcoin na nové najvyššie hodnoty," uviedol Tomáš Greif, produktový riaditeľ pražskej spoločnosti Braiins, ktorá sa zaoberá ťažbou bitcoinu.

Bitcoin už v stredu prekonal predchádzajúci rekord, ktorý dosiahol 20. januára, v deň inaugurácie amerického prezidenta Trumpa. Ten v kampani sľuboval, že vytvorí strategické zásoby bitcoinu a podporí jeho domácu ťažbu tak, aby sa Spojené štáty stali globálnym centrom tejto technológie.

01 - Modified: 2025-12-27 23:00:00 - Feat.: - Title: Víťazi a porazení na Wall Street. Na niektorých tituloch sa dalo kráľovsky zarobiť, iné investorov rozplakali 02 - Modified: 2025-12-25 23:03:22 - Feat.: - Title: Kým Trump coin upadol do zabudnutia, kráľ kryptomien má šancu útočiť na rekordy aj v roku 2026 03 - Modified: 2025-12-18 14:43:36 - Feat.: - Title: Platby kryptomenami – budúcnosť bezhotovostného platenia 04 - Modified: 2025-12-15 15:10:30 - Feat.: - Title: Korekcia kryptomien nie je prekážka. Dlhodobá dôvera trvá 05 - Modified: 2025-12-10 23:00:00 - Feat.: - Title: Prečo by sa mal svet obávať stablecoinov
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
03. január 2026 03:12