StoryEditor

Talianska spoločnosť Alitalia je na predaj, môže ju kúpiť WizzAir

23.01.2018, 10:56
Autor:
ČTKČTK
Maďarský Wizz Air sa môže rozšíriť o talianske aerolínie Alitalia.

Maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air majú záujem o problémovú taliansku leteckú spoločnosť Alitalia, ale len o jej trasy na krátke a stredne dlhé vzdialenosti. Povedal to v dnešnom rozhovore s talianskym listom La Repubblica riaditeľ Wizz Airu József Varadi.

Alitalia je od minulého roka pod zvláštne správou, o ktorú požiadala taliansku vládu kvôli finančným problémom, pretože zamestnanci odmietli plán na zníženie miezd a prepúšťanie. Za 70 rokov svojej existencie bola Alitalia v zisku len niekoľkokrát a napriek niekoľkým reorganizáciám a finančným injekciám je firma stále stratová.

Varadi uviedol, že Wizz Air má záujem o taliansky trh. Pokiaľ sa však týka Alitalie, nemajú aerolinky určite záujem o medzikontinentálne lety, napísala agentúra Reuters.

Záujemcovia majú predložiť ponuky na kúpu Alitalie do 30. apríla 2018. Ako o možných záujemcoch sa hovorí o nemeckej Lufthanse, americkom fonde Cerberus, aerolinkách Delta Airlines či britskej nízkonákladovej spoločnosti easyJet. Nedávno sa objavili špekulácie, že by spoločnú ponuku s easyJetem mohla predložiť spoločnosť Air France-KLM.

01 - Modified: 2023-06-06 14:28:36 - Feat.: - Title: Švédsky gigant utlmil biznis na západnom Slovensku. Chce sa zbaviť miliónového pozemku 02 - Modified: 2023-06-02 09:44:06 - Feat.: - Title: Dopyt po rodinných autách rastie. Tieto jazdenky si tento rok Slováci obľúbili najviac​ 03 - Modified: 2023-05-31 16:14:58 - Feat.: - Title: Aerolínie SAS začnú čoskoro predávať letenky na lety elektrickým lietadlom 04 - Modified: 2023-05-29 09:23:13 - Feat.: - Title: Nepochopiteľný krok Tesly. Jej zákazníci už hromadne rušia objednávky, konkurenti sa tešia 05 - Modified: 2023-05-23 22:00:00 - Feat.: - Title: Novinky v predaji a prenájme poľnohospodárskych pozemkov, čo platí a čo sa bude meniť (prehľad)
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
07. jún 2023 15:15