StoryEditor

Bestseller zo Slovenska dobýja trhy USA. Je za ním známy podnikateľ so zbraňami

22.07.2021, 00:00
Prvé dodávky zbraní na americký trh uskutočnili zbrojári zo Slovenskej Ľupče už v roku 2008. Dnes na tamojšom trhu predávajú viac ako 80 percent svojej produkcie.

Už je to viac ako 12 rokov odkedy slovenský výrobca zbraní Grand Power, za ktorým stojí Jaroslav Kuracina, zobral útokom trhy Spojených štátov amerických.

Nábeh predajov bol postupný, výrazne však pomohol štart strategickej spolupráce s tamojším top hráčom na trhu v oblasti predaja zbraní, Global Ordnance, ktorý má v portfóliu stovky dodávateľov z celého sveta.

Spolu s Global Ordnance sme úspešne obchodovali v oblasti vojenského materiálu pre potreby americkej vlády. Táto spolupráca nás na trhu v USA skutočne presadila,“ potvrdil pre HN šéf Grand Power zo Slovenskej Ľupče Kuracina.

Jeho fabrika v súčasnosti zamestnáva 140 ľudí a mesačne vyrába štyri- až päťtisíc kusov. Aj preto je jasné, že prím pre ňu hrá práve americký trh so svojím radom pištolí či samopalov Stribog....

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
24. september 2022 09:23