ILUSTRAČNÉ FOTO: REUTERS
StoryEditor

Rekordne vysoké teploty môžu znížiť ukrajinskú úrodu kukurice o milióny ton, hlásia agrárnici

05.08.2024, 10:28
Autor:
TASRTASR

Výnosy kukurice v mnohých regiónoch môžu v dôsledku nepriaznivého počasia klesnúť približne o 30 percent, upozorňujú agrárnici.

Rekordná vlna horúčav v júli vo väčšine ukrajinských regiónov môže znížiť úrodu kukurice v roku 2024 približne o 6 miliónov ton. Uviedol to cez víkend zväz ukrajinských producentov, píše agentúra Reuters.

Denys Marčuk, zástupca vedúceho Ukrajinskej agrárnej rady, skupiny veľkých poľnohospodárskych výrobcov v krajine, upozornil, že výnosy kukurice v mnohých regiónoch môžu v dôsledku nepriaznivého počasia klesnúť približne o 30 percent.

image

Amerika vyplašila burzy. Globálny prepad akcií sa šíri, po Ázii a kryptomenách hlási prudký pokles aj Európa​

Ukrajinský zväz obchodníkov s obilím UGA minulý týždeň tiež revidoval nadol prognózu úrody kukurice na Ukrajine v roku 2024 na 23,4 milióna ton z 29,6 milióna ton v roku 2023 v dôsledku horúčav.

Vláda je menej pesimistická a minister poľnohospodárstva minulý mesiac uviedol, že výnosy z úrody môžu vo väčšine regiónov klesnúť o 15 percent.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. jún 2026 04:56