Ilustračná fotografia. FOTO: Reuters
StoryEditor

Odbyt Tesly v EÚ prudko padá, predaj klesol takmer o 40 percent. Dobieha ju čínsky výrobca BYD

24.12.2025, 16:29
Autor:
TASRTASR

Predaj áut značky Tesla sa oslabil napriek tomu, že odbyt elektrických vozidiel v EÚ za január až november v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpol o 28 percent.

Odbyt vozidiel amerického výrobcu elektromobilov Tesla od začiatku tohto roka do záveru novembra v Európskej únii klesol o takmer 40 percent. Vyplýva to z údajov Európskeho združenia výrobcov automobilov. Správa pochádza z agentúry AFP.

Predaj áut značky Tesla sa oslabil napriek tomu, že odbyt elektrických vozidiel v EÚ za január až november v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpol o 28 percent. Najviac v Únii vzrástol predaj vozidiel čínskej automobilky BYD, a to o 240 percent.

image

Musk je prvým človekom, ktorého majetok pokoril hranicu 600 miliárd dolárov

Počas januára až novembra Tesla v EÚ predala 129 024 áut, pričom minulý rok to bolo 210 869 vozidiel. Spoločnosť BYD predala 110 715 automobilov. V rovnakom období vlaňajška bol jej odbyt na úrovni 32 562 vozidiel.

Okrem konkurencie zo strany lacnejších čínskych značiek Teslu v Európe poškodilo aj zhoršenie jej povesti. Šéf Tesly Elon Musk totiž verejne vyjadril podporu nemeckej krajne pravicovej politickej strane AfD.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
14. január 2026 02:31