StoryEditor

Ako vláda podporuje podnikateľov?

11.10.2017, 14:20
Taiwančania sa pritom vôbec nespoliehajú iba na zahraničné investície.

Vláda vyčleňuje miliardy dolárov na podporu domácich firiem. Tie taiwanské startupy, ktoré vo vysoko konkurenčnom prostredí prežijú, zvyčajne dokážu preraziť aj v zahraničí.

Mladé talenty
Samotné úrady povzbudzujú mladé talenty, aby začali podnikať. „Našou myšlienkou je vybudovať na Taiwane podobne úspešné centrum, ako je kalifornské Silicon Valley. Na tomto cieli spolupracujeme s univerzitami aj mladými firmami. Samozrejme, nie každý startup na náročnom trhu uspeje. Neprežije ich zhruba 85 až 90 percent. Títo ľudia zväčša nezvolili správny biznis model alebo neboli pripravení na trh. Ale podnecujeme ich, aby to skúšali znova a znova, kým konečne nájdu tú správnu cestu a dosiahnu úspech,“ podčiarkuje ministerka Tangová.

Podpora startupov
Podľa nej v taiwanskom podnikateľskom ekosystéme existuje celý rad podporných štruktúr, na ktoré sa začínajúce firmy môžu obrátiť. Pomoc poskytujú univerzity, vláda aj mimovládne organizácie. Krajina sa snaží udržať tiež šikovných študentov zo zahraničia. Špeciálne granty môžu získať takisto zahraničné startupy, ktoré sa rozhodnú usadiť sa na Taiwane.

29. máj 2022 08:57