TASR/AP
StoryEditor

Aké boli reakcie na iniciatívu?

11.11.2017, 12:52

Britská ministerka pre klimatické zmeny Claire Perry novú iniciatívu privítala. „Spojené kráľovstvo bolo jednou z prvých krajín sveta, ktorá sa zaviazala k postupnému ukončeniu výroby energie z uhoľných elektrární do roku 2025. Povzbudzujeme ostatné národy, aby nás nasledovali. Zníženie celkovej spotreby uhlia je zásadný súčasťou dosiahnutie našich cieľov v oblasti klímy," oznámila Perry.

Nevyhnutný boj

Jonathan Marshall z britskej energetickej a klimatickej spravodajskej služby dodal, že boj proti uhlia v celej Európe je nevyhnutný, ale stále existujú aj krajiny, ktoré v tomto smere zaostávajú - ako Poľsko či Turecko.

Smer Ázia

Bloomberg teraz hľadá partnera, ktorý by mu pomohol presadiť kampaň proti uhlia v Ázii, kde sa spaľuje ohromné ??množstvo uhlia a tamojší uhoľný priemysel stále dúfa, že by mohol expandovať. Odmietol argumenty, že uhoľné elektrárne sú najrýchlejším a najhospodárnejším spôsobom, ako zabezpečiť elektrinu miliónom ľudí po celom svete, ktorí ju nemajú. "Nejde ani o najlacnejší, ani o najrýchlejší spôsob. Koľko ľudí tým ešte zabijeme? "Pýta sa Bloomberg.

29. máj 2022 11:40