Na jeseň konečne predstavil svoje novinky aj americký výrobca Apple. Vybral sa podobnou cestou ako Samsung a medzigeneračne sa jeho iPhone X a iPhone XS takmer vôbec nelíšili. Vo vnútri však nájdete najsilnejší čip a výkon tohto zariadenia je ozajstnou špičkou. Určitá zmena však prišla v podobe väčšieho zariadenia s názvom XS Max, teda ide o “prerastený” model XS. Jeho hlavnou výhodou je veľký displej, ktorý pritiahol zrak nejedného fanúšika nahryznutého jablka. Nové iPhony sa pýšia aj skvelým duálnym fotoaparátom a zahanbiť sa (konečne) nedajú ani výdržou na batériu.Alžbeta Harry Gavendová
StoryEditor

Radšej nová batéria než nový model

16.01.2019, 23:00
Hovorí sa tiež, že sa skôr zmenila na módnu značku.

Spoločnosť predstavila minulý rok tri telefóny, všetky so zdvihnutými cenami oproti predošlým modelom, čo zákazníci kritizovali. Podobne to bolo aj pri vyšších nákladoch za servis.

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvnil aj menší vplyv iPhonov bol, že namiesto toho, aby si ľudia zabezpečili náhradu za ich starý, v tom pôvodnom len vymenili baterku.

Apple tak doplatil na svoju dávnejšiu politiku, kedy na prekonanie problémov so softvérom radil práve tento krok.

Kauza začala, keď spoločnosť potajomky softvérovo spomaľovala telefóny, čím chcela znížiť energetickú náročnosť na batériu.

Mohli sa však nájsť niektorí jedinci, ktorých by tento krok prinútil kúpiť si až nový telefón, a tak Applu vyčítali neférový prístup.

Na oplátku sa potom spoločnosť rozhodla výrazne zlacniť výmenu batérie zo 79 na 29 dolárov, na čo tak dnes dopláca.

O Apple sa tiež hovorí, že z pôvodne technologickej spoločnosti sa zmenil na módnu značku, keď sa na prezentácii produktov ukazujú módni influenceri a dizajnéri.

Negatívne ho tiež poznačil konflikt s Neflixom. Apple si totiž za to, že si jeho používatelia nainštalovali neflixkovskú aplikáciu, účtoval vysoké poplatky. To internetovému poskytovateľovi prišlo nevýhodné, a prerušil s ním spoluprácu. 

01 - Modified: 2024-02-29 11:07:35 - Feat.: - Title: Nová kauza Applu sa nazýva "Crackgate". Na Vision Pro sa objavujú praskliny 02 - Modified: 2024-02-29 13:26:26 - Feat.: - Title: Toto sú najdrahšie čínske smartfóny. Majú byť lepšie ako iPhony 03 - Modified: 2024-02-28 08:59:06 - Feat.: - Title: Apple mal zastaviť práce na vývoji vlastného elektromobilu, pravdepodobne pre vysoké úrokové sadzby a infláciu 04 - Modified: 2024-02-27 21:38:21 - Feat.: - Title: Apple by na budúci týždeň mohol dostať od Európskej únie pokutu pol miliardy eur 05 - Modified: 2024-02-27 23:00:00 - Feat.: - Title: Nový rekordér v kapacite batérie smartfónov. Mobil od Energizeru ponúkne výdrž 94 dní
menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
01. marec 2024 04:38