Na opravy ciest pôjde 13-miliónov dolárov. Desať miliónov z nich smeruje na magistrát, mestskej časti Staré Mesto sa ujde jeden milión a zvyšné dva milióny predstavujú návratnú finančnú pomoc. Milióny pre magistrát majú smerovať na opravu najvýznamnejších spojníc mesta, ku ktorým patria napríklad ulice Dolnozemská, Račianska či Bajkalská. Dotácia pre Staré mesto má zase napríklad opraviť komunikáciu na Hlbokej, Hollého či na Fraňa Kráľa.
Posledné finančné posilnenie pre cesty prišlo v decembri 2015, kedy vláda v rámci príprav predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie schválila 15 miliónov eur, z ktorých väčšina išla na rekonštrukciu komunikácií.
Podľa starostu bratislavského Starého Mesta Radoslava Števčíka, ktorý sa vyjadril pre TASR, má Bratislava v súčasnosti peniaze ako ktorákoľvek iná obec na Slovensku. Uviedol tiež, že rekonštrukcii komunikácií má pomôcť hľadanie mimorozpočtových zdrojov.
Premiér Robert Fico k tomuto schváleniu povedal, že Bratislava si pozornosť vlády jednoznačne zaslúži a existuje záujem, aby sa hlavné mesto menilo s tým, ako sa Slovensku ekonomicky darí. Okrem toho, pomôcť má aj dlhšie obdobie na splácanie návratnej finančnej pomoci od štátu.
Kritici podpore pre Bratislavu vyčítajú, že ide o nesystémové opatrenie, ktoré iné mestá diskriminuje, čím sa tak len prehlbujú regionálne rozdiely.
25 miliónov eur pôjde ďalší rok aj pre Devínsku Novú Ves, ktoré majú pomôcť k zvýšeniu kapacity a k väčšej priepustnosti.
Hlavné mesto chce tiež do roku 2021 opraviť všetky radiály, teda celkovo deväť z nich a tri spojnice vedúce k nim.
Cesty sa podľa magistrátu opravujú od apríla do novembra. Minulý rok hlavné mesto vyčlenilo deväť miliónov eur vo svojom rozpočte. Financovala sa z nich oprava 50 kilometrov ciest, 10 kilometrov chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a bezbariérových úprav priechodov.