StoryEditor

Bude meškať obchvat Bratislavy?

20.12.2017, 14:12

Po zime sa krajina na jar prebúdza k životu, svoj začiatok by si mala pripísať aj výstavba bratislavského obchvatu ako časti diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Podľa ministerstva dopravy sú k dispozícii už všetky stavebné povolenia a pozemky sú sprístupnené. Projekt by sa podľa plánov zatiaľ oneskoriť nemal a dokončenie je na pláne v októbri 2020, síce na rýchlostnej cesty R7 budú autá podľa plánov môcť jazdiť už v apríli 2020.

Hospodárske noviny

Výstavba patrí k prioritám vlády a stavia sa ako PPP projekt, teda projekt verejno-súkromného partnerstva. Do výstavby sa pustilo združenie firiem na čele so španielskou spoločnosťou Cintra. Po postavení bude obchvat tiež 30 rokov financovať, za čo mu štát bude platiť splátky.

Keďže sa ešte nezačalo stavať, hovorilo sa aj o možnom ročnom sklze, čo však ministerstvo nepripúšťa. Stavať sa pritom malo začať ešte v septembri, zatiaľ však stále prebiehajú iba prípravné práce.

Oficiálny dôvod omeškania jasný nie je, skloňuje sa však meškajúce stavebné povolenie a hľadanie subdodávateľov. Konzorcium sa vraj tiež snažilo ušetriť na stavbároch.

Hospodárske noviny

01 - Modified: 2025-12-24 14:30:00 - Feat.: - Title: Električky v Petržalke majú úspech, čo však ďalšie nové trate? Na čakačke je sever a juh Bratislavy 02 - Modified: 2025-12-21 20:20:53 - Feat.: - Title: Diaľničiari ukázali tunel Višňové, záujem spôsobil dopravný kolaps 03 - Modified: 2025-12-17 09:41:27 - Feat.: - Title: VšZP plánuje presun pracovísk na bratislavskú Patrónku, Útvar hodnoty za peniaze odporúča rokovať o nájme 04 - Modified: 2025-12-17 08:20:26 - Feat.: - Title: Ráž sa ešte nerozhodol, či bude kandidovať za primátora Bratislavy 05 - Modified: 2025-12-16 16:52:35 - Feat.: - Title: Protest proti mafii v Bratislave
menuLevel = 2, menuRoute = focus/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
25. december 2025 22:38