A na záver druhé najväčšie mesto na Slovensku, ktoré tak nadchlo The Guardian. Podľa eho ponúka všetko od gotickej až po secesnú architektúru. Vďaka svojmu titulu Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2013 jeho často nekonvenčná kultúrna scéna aj naďalej prekvitá a jej nočný život je mladý a duchovný, vďaka veľkému študentskému obyvateľstvu a prílivu ľudí z blízkych miest a obcí hľadajúcich zábavu cez víkendy.
Hlavné námestie má veľa farebných trojpodlažných budov, kaviarní alebo barov, ktoré prekypujú životom do neskorého leta. V pešej vzdialenosti sa nachádza spievajúca fontána, impozantná gotická katedrála sv. Alžbety a priľahlá Urbanova veža, ako aj stredoveká Miklušova väznica.
Server odporúča prenajať si starú Škodu so sprievodcom a vydať sa ňou k bývalé pamiatkam komunistickej éry, ako napríklad továreň na magnezit.
Milovníci kultúry môžu navštíviť aj galériu Mihal v hoteli Múza, ktorý má malú zbierku originálov Andyho Warhola.Pixabay
Zdieľať
09.05.2019, 00:00
Metropola východu sa tiež pripravuje na nápor návštevníkov.
Počas dvoch týždňov sa ich počet má vyšplhať na okolo 200-tisíc.
Mesto už pripravilo sedem záchytných parkovísk, z ktorých bude zabezpečená kyvadlová doprava. Hromadná doprava na „hokejových“ trasách bude tiež posilnená.
Krajská organizácia cestovného ruchu, Košice Region Turizmus, vytvorila aj vtipný hokejový anglicko-východniarsky slovník Do you speak Ponashom?