Múzeum budúcnosti v Dubajimuseumofthefuture.ae
StoryEditor

Kam na jeseň najradšej chodia Slováci?

14.09.2019, 00:00
Väčšina Slovákov pritom viacdňové dovolenky stále ponecháva na profesionálov. Tí tvrdia, že jesenné dovolenky je potrebné rozdeliť na dve kategórie – pobytové a poznávacie zájazdy.

Veľkej obľube sa pritom tešia aj ich kombinácie. Klient je napríklad pár dní na poznávačke, ktorá sa končí a on má možnosť stráviť dodatočné dva či tri dni pri mori. „Populárne dovolenkové ciele pre jesenné pobytové zájazdy sú Egypt, Spojené arabské emiráty, Omán, Maledivy alebo Maurícius. Koncom roka až do marca sa pridávajú karibské ostrovy, ako Dominikánska republika, Kuba a ďalšie,“ uvádza pre HN Roman Berkes, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr.
Veľkej popularite sa podľa neho tešia jesenné poznávačky. „Môžeme potvrdiť, že v počte vycestovaní našich občanov v tomto období jednoznačne vedú práve poznávacie zájazdy. Veľmi ťažko sa hodnotí kam chodia najradšej, lebo Slováci cestujú naozaj po celom svete. K tým exotickejším patrí Austrália, Amerika, Južná Afrika, Zambia, Zimbabwe, Kanada, Čína, Jordánsko, Libanon, Izrael, Singapur, Malajzia a mnohé ďalšie štáty,“ dodáva Berkes.

Konkrétne čísla šéf asociácie k dispozícii nemá. Podľa zdrojov SACKA však Slováci naozaj cestujú z roka na rok viac a viac. „Veľký nárast poznávacích zájazdov sa začal zhruba pred piatimi rokmi. Posledné tri roky evidujeme zvýšený záujem o drahé exotické pobytové dovolenky.“
Podľa Berkesa je takisto zaujímavé, že Slováci už necestujú v ekonomických triedach, ale doprajú si aj vyšší štandard. „Samozrejme, bavíme sa o vrstve ľudí, ktorá v jesennom a zimnom období absolvuje svoju druhú, respektíve tretiu dovolenku v tomto roku.“

01 - Modified: 2022-10-03 10:45:12 - Feat.: - Title: Železničným tunelom na vlastný ostrov na Jadrane. Megalomanský plán mohol zmeniť dejiny Československa 02 - Modified: 2022-09-29 14:00:00 - Feat.: - Title: Des a hrôza v odľahlých lesoch Salemu. Airbnb ponúka na prenájom najstrašidelnejší dom na svete 03 - Modified: 2022-09-28 06:00:00 - Feat.: - Title: Nechceš doma mrznúť? Z letiska pár kilometrov od Bratislavy sa dostaneš rýchlejšie do nových destinácií 04 - Modified: 2022-10-01 10:00:00 - Feat.: - Title: Lacný výlet do Švédska. Skúste útek od civilizácie na dohľad od Göteborgu 05 - Modified: 2022-09-13 14:00:00 - Feat.: - Title: Ultimátny kvíz o našej krajine. Môžete si vôbec hovoriť Slováci, ak neviete odpovede na tieto otázky?
menuLevel = 2, menuRoute = focus/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
03. október 2022 23:00