Projekt je zaujímavý najmä netradičnou architektúrou oválnych budov, ktoré navrhla dielňa svetoznámej architektky Zahy Hadid. Nachádza sa v zóne Čulenova pri nákupnom centre Eurovea. Penta Investments v prvej fáze postaví tri 31-podlažné budovy s viac než 700 bytmi a jednu kancelársku vežu. V druhej fáze sa počíta s výstavbou najvyššej budovy komplexu, kancelárskej veže s výškou 116 metrov. začiatok výstavby: jar 2017 koniec výstavby: zima 2019 výška investície: 300 miliónov eur počet bytov: 786 veľkosť: jedno- až štvor- a viacizbové cena s DPH: od 2 500 eur za štvorcový meter počet parkovacích miest: 1 100Penta Real Estate
StoryEditor

Takmer dva milióny eur za penthouse v Sky Parku sú vo svete málo. Ako v cene realít dobiehame Západ?

04.02.2019, 23:00
Slovenskí developeri prepisujú historické rekordy.

Vďaka novým projektom, ktoré vyrastajú v novom centre Bratislavy, prinášajú na trh luxusné apartmány s dosiaľ nevídanými cenami. Absolútnou jednotkou je v tomto smere penthouse, ktorý tvorí súčasť komplexu Sky Park v srdci bratislavských Mlynských nív. Jeho cena sa šplhá k dvom miliónom eur.

Kým na Slovensku sa najdrahšie byty predávajú za jednotky miliónov eur, oproti Západu stále zostávame „chudobní príbuzní“. Len minulý mesiac si americký miliardár kúpil v New Yorku apartmán za viac ako 200 miliónov eur. Vyše sto miliónov zaplatíte za najdrahšie byty v Londýne. Desiatky miliónov stoja apartmány v Dubaji.

Aké sú rekordné predaje vo svete? Prečo na Slovensku stoja najdrahšie byty len zlomok cien bežných na Západe? Môžeme v tejto oblasti niekedy dobehnúť New York alebo Londýn? Prečítajte si to v nasledujúcich otázkach a odpovediach.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
03. október 2022 16:21