Vaša spoločnosť pomohla nasadiť umelú inteligenciu spoločnosti na turbodúchadlá. Môžete bližšie opísať, ako sa zmenili ich procesy?
Ich proces sa výrazne zrýchlil a zautomatizoval. Pred zavedením umelej inteligencie museli pre každý jeden návrh turbodúchadla, ktorý inžinier navrhol, vytvoriť matematický problém a prácne ho vypočítať, aby overili účinnosť tohto návrhu pred jeho výrobou. Tento proces si vyžadoval špecifické znalosti, výpočtový čas a robustnú infraštruktúru. Po zavedení umelej inteligencie stačí na vytvorenie návrhu definovať približne 70 parametrov a umelá inteligencia potom vypočíta účinnosť. Práca spojená s overovaním účinnosti návrhov sa zrýchlila z týždňov na hodiny, čo umožňuje sústrediť sa na hľadanie najefektívnejších návrhov.
Koľko na tom spoločnosť ušetrila?
Úspora času je naozaj výrazná – z týždňov na hodiny. Model umelej inteligencie bol vycvičený len raz na robustnej IT infraštruktúre a potom sa dá opakovane použiť na konštrukčné návrhy. Pred zavedením AI museli pre každý jeden návrh používať robustnú IT infraštruktúru, čo stálo desiatky tisíc eur. Výsledkom je výrazná úspora nákladov a času vďaka využívaniu AI, čo im umožňuje sústrediť sa na optimalizáciu a inováciu návrhov turbovrtuľových motorov.
Sú české a slovenské spoločnosti pripravené na to, že skôr či neskôr budú musieť využívať umelú inteligenciu?
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.
Zostáva vám 74% na dočítanie.