StoryEditor

Sledoval Peter Tóth novinárov na Kočnerov príkaz?

24.10.2018, 00:00
Situácia naberá nový spád po tom, čo Tóth zverejnil na sociálnej sieti otvorené video.

Denník N minulý október informoval, že na polícii vo veci vyšetrovania prípadu vraždy Jána Kuciaka bol vypovedať aj bývalý novinár a exsiskár Peter Tóth ako utajený svedok.

Priznal to približne až osem mesiacov po vražde. Pred mužmi zákona mal uviesť, že pre Kočnera v minulosti sledoval vybraných novinárov. A zbierať materiály na ich diskreditáciu.

Samotný Tóth to vtedy popieral. „Nesledoval som Jána Kuciaka a nedostával som za to peniaze,“ povedal ešte v októbri pre HN. „Neviem, čo je vo vyšetrovacom spise, ale výpoveď s mojím menom a mojím podpisom v ňom určite nie je,“ uviedol Tóth.

Teraz situácia naberá nový spád po tom, čo Tóth zverejnil na sociálnej sieti otvorené video, v ktorom rozpráva o podrobnostiach prípadu vraždy. Vyplýva z neho však aj to, že zavádzal. Priznal, že utajeným svedkom naozaj bol a v súčasnosti už v prípade riadne svedčí.

„To, čo sa vydáva za sledovanie novinárov, bolo paparazzovanie,“ vysvetlil vo videu Tóth. Podčiarkol, že „paparazzovanie“ musia novinári zniesť.

Kuciaka sledoval v roku 2017 v septembri. Skončil asi po piatich dňoch, pretože Kuciak žil usporiadaný život. Podľa uznesenia súdu boli práve materiály z monitorovania Kuciaka ako fotky využité obvinenými.

20. máj 2022 19:20