StoryEditor

Kedy sa začne rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej radiály?

21.02.2019, 23:00
Aj tu sa začiatok oddialil.

Aj keď sa pôvodne hovorilo o marci, plánovaná rekonštrucia sa nakoniec začne začiatkom leta. Na realizáciu stavby vyčlenila samospráva viac ako 56 miliónov eur a realizovať sa bude v etapách, ktoré budú presne dohodnuté s dodávateľom. K nim bude prispôsobená aj náhradná doprava a určené obchádzkové trasy.

Karloveská starostka Dana Čahojová začiatkom roka uviedla očakávanie od hlavného mesta, aby v dostatočnom predstihu predstavilo postup prác pri rekonštrukcii aj opatrenia na minimalizovanie dopravných obmedzení.

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič upozornil, že pre výpadok električkovej dopravy sa môže plynulosť premávky ešte viac zhoršiť, keď ľudia začnú presadať do áut.

Išlo tak o opačný postup aký teraz hlása primátor Matúš Vallo pre začaté opravy Mlynských nív či rondelu pod Prístavným mostom.

J&

Podľa dopravnej štúdie by však na seba nemali mať vplyv.

Pôvodne sa s prestavbou radiály malo začať už minulý rok. Pre námietky účastníkov tendra na verejné obstarávanie však teraz ako konečný dátum svieti prelom rokov 2020 a 2021. Mesto musí stihnúť rekonštrukciu radiály do konca roka 2023. 

25. máj 2022 19:39