StoryEditor

O akých nových tratiach magistrát uvažuje?

21.02.2019, 23:00
Podľa kritikov by sa najprv mali dokončiť iné dôležitejšie projekty.

Ide o časti Mlynské nivy, Vrakuňa a Podunajské Biskupice. O vybudovanie trate prejavili záujem aj investori J&T Real Estate a Bratislave predložili vlastný návrh vylepšenia verejnej dopravy. Aktuálne pracujú na projekte pre územné rozhodnutie.

Patrí k tomu vybudovanie električkovej trate po trase Šafárikovo námestie – Pribinova – Košická s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto.

Spoločnosť JTRE sa k tomu zaviazala v roku 2017. Pracuje na príprave projektu a avizovala, že by sa reálnym mohol stať do štyroch rokov. Projekt by mal stáť okolo 30 miliónov eur. 

​Bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal plánoval, aby električka v budúcnosti premávala popri rafinérii Slovnaft. Konkrétny termín však neuviedol a odmietol tiež, že by za projekt niesla zodpovednosť rafinérka.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Gabriela Szabóa tento projekt podporujú, ale o spoluúčasti sa dá hovoriť až po informáciách o jeho finančnej náročnosti. Kritické hlasy proti týmto projektom volajú, aby sa najprv dokončili iné dôležitejšie projekty.

23. máj 2022 13:39