Tichý ozrejmuje, že aj keď v organizácii nedisponujú presnými štatistikami, vedia povedať, že prispievateľmi sú častejšie ženy než muži, ich vek je najčastejšie medzi 25 a 45 rokov a častejšie pochádzajú z miest než z vidieka.
Boba M. Baluchová z Platformy mimovládnych rozvojových organizácií na Slovensku tiež dodáva, že motívy a prístupy potenciálnych individuálnych darcov sa rôznia.
Patrí k nim istý morálny záväzok, výsada bohatších, zodpovedné rozhodnutie prispieť na dobrý projekt, zodpovednosť za planétu či globálna spravodlivosť.
Prispievatelia sa líšia aj podľa samotného typu organizácie. Pri organizáciách, ktoré vznikli a fungujú z iniciatívy štátom registrovaných cirkví a náboženských spoločností, tvoria významnú časť rozpočtu príspevky cirkví a ich členov.
Pri sekulárnych organizáciách sú to zas prostriedky od jednotlivcov či firiem. „Veľkú, ak nie najväčšiu časť rozpočtu neziskových organizácií pokrývajú prostriedky z dotácií a grantov, čo je veľkou pomocou, ale zároveň aj veľkým rizikom,“ objasňuje Bielik.
Takéto prostriedky sú totiž prísne štruktúrované. Je stanovený účel ich využitia a dotácia nie je nárokovateľná, čo neprispieva k finančnej stabilite organizácií.