Ekonomický úpadok krajiny, jej neúčinné riadenie a biznis v rukách elít vrátane expremiéra či uzavreté hranice s Tureckom a neustále prítomná bojová línia na hranici s Azerbajdžanom, pozdĺž ktorej dochádza každý týždeň k prestrelkám. To všetko vyčíta ulica Arménsku.
V krajine je vysoká miera korupcie, bežné je podplácanie všetkých od policajtov až po učiteľov. Cingel však poukazuje na to, že arménska ekonomika paradoxne rastie a problémom je vysoká nezamestnanosť hlavne medzi mladými a obrovské rozdiely medzi hlavným mestom a extrémne chudobnými regiónmi.
Upozorňuje, že odstúpenie Sarkisjana bolo len prvou podmienkou protestujúcich, ďalšou sú predčasné voľby, ktoré rátajú so zmenou volebného zákona, s čím Republikánska strana pravdepodobne súhlasiť nebude: „Už dnes je jasné, že protesty budú pokračovať, keďže všetko, čo Republikánska strana spravila, bolo, že nominovala menej kontroverznú postavu ako zastupujúceho predsedu vlády,“ myslí si Cingel a ohľadom väčších systémových zmien je skôr skeptický.
Opozícia totiž navrhuje, aby sa dočasným predsedom vlády stal líder opozície Pašinjan a očakáva od neho, že zabezpečí prípravu férových podmienok na predčasné voľby.
Predpokladá sa, že opozícia sa bude snažiť o presadenie ďalších podmienok a vláda sa na nejaké ústupky môže odhodlať len preto, aby upokojila ulicu.