Hoci Tadžikistan oficiálne považuje pandémiu za porazenú, úrady stále trvajú na dodržiavaní prísnych hygienických opatrení.TASR
StoryEditor

Zázračný elixír či väzenie za „hoaxy“ o mŕtvych. Ako bojujú proti covidu diktátori?

31.05.2021, 14:06
Lídri autoritatívnych stredoázijských republík Kirgizsko, Tadžikistan a Turkmenistan prišli s nevšednými návrhmi, ako poraziť koronavírus.

Skúsite poraziť ochorenie COVID-19 vypitím zázračného elixíru uvareného z jedovatej rastliny? Alebo uprednostníte tradičnejšiu medicínu z pakoreňa sladkého drievka? Aj takéto zaručené recepty ponúkajú autoritatívni lídri stredoázijských republík Kirgizsko a Turkménsko ľuďom, ktorí sa nakazili koronavírusom. A za svojimi kolegami v tomto smere nezaostáva ani tadžický prezident, ktorý tvrdo trestá akékoľvek snahy objektívne informovať o skutočnom počte obetí.
Naopak, Uzbekistan, ktorý je ekonomicky najrozvinutejšou krajinou regiónu, pomáha dodávkami nevyhnutného medicínskeho vybavenia Indii, tvrdo zasiahnutej pandémiou.
Prečítajte si, akými špeciálnymi metódami bojujú proti chorobe, ktorá zasiahla celý svet, postsovietske republiky v regióne Strednej Ázie.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
24. január 2023 22:03