210 rokov PEUGEOT: “Šarlatáni” na INDY 500. Prečo traja mladí muži získali túto prezývku?

PEUGEOT oslavuje 210 rokov svojej existencie - pripomeňme si najvýznamnejšie momenty v histórii spoločnosti PEUGEOT, najstaršej automobilovej značky, ktoré je dodnes prítomná na trhu.

Práve 26. septembra 1810 vznikla oficiálne spoločnosť PEUGEOT Frères Aînés aktom finančného  vkladu do registra. Táto listina  sa stále dá nájsť v archívoch Archives de Terre-Blanche (Doubs).

Rodina PEUGEOT už viac ako dve storočia revolučne prechádza od módy v 19. storočí s kovovými konštrukciami krinolín dámskych sukní, až po modernú mobilitu s bicyklami a automobilmi.

Je to značka, ktorú vytvárali kreatívni ľudia, konštruktéri či dizajnéri. Viac ako dve storočia rúcali zažité predstavy, aby nanovo vytvárali normy a štandardy mobility. Bolo to práve spojenie mužov a žien, vďaka ktorým dokázala značka PEUGEOT celé roky prinášať nové inovatívne riešenia a s prehľadom si nachádzala cestu do budúcnosti.

“ŠARLATÁNI” NA INDY 500. Zistite, prečo traja mladí muži získali túto neobvyklú prezývku. A ako dokázali, že všetci ostatní sa mýlili

Túto nelichotivú prezývku dostali traja mladí muži, o ktorých by sme jednoducho mohli povedať, že sa v prvej dekáde dvadsiateho storočia stali vynálezcami moderného závodného automobilu.

Georges Boillot, Jules Goux and Paolo Zuccarelli, všetci traja jazdci a mechanici zároveň, sa postavili proti názorom, ktoré presadzovali “oficiálni inžinieri značky PEUGOT” a vytvorili revolučné pretekárske auto – model L76.

 V roku 1913 vzal Jules toto auto na najnáročnejšie a najprestížnejšie preteky svojej doby -  Indianapolis 500... A stal sa prvým Európanom, ktorý ich vyhral a porazil Američanov na ich domácej pôde.

O značke PEUGEOT

Na základe svojej technologickej ofenzívnej stratégie a elektrifikácie celého svojho modelového radu, vstupuje značka PEUGEOT s entuziazmom  do obdobia energetického prechodu. Stimulujúca a obohacujúca jazda, elegantný dizajn a nekompromisná kvalita sú odhodlaním značky voči zákazníkom a prispievajú k emóciám každého modelu  PEUGEOT. Prítomná vo viac ako 160 krajinách prostredníctvom 10 000 predajných miest, v roku 2019 značka predala  takmer 1 500 000 vozidiel po celom svete. PEUGEOT kombinuje všestrannú Excellence, Allure a Emotion s ambíciami byť špičkovou všeobecnou  značkou v celosvetovom meradle. 

(Špeciálny projekt)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.