Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2017, 22:51

O Kiskove pozemky pod Tatrami sa povedie súd​. Čo o spore hovorí prezident?

Podľa odborníkov pri nákupe pozemkov Kiska nepochybil. Má byť na strane poškodených.

O Kiskove pozemky pod Tatrami sa povedie súd​. Čo o spore hovorí prezident?
Zdroj: Peter Mayer

Spor okolo pozemkov prezidenta Andreja Kisku pod Vysokými Tatrami už dlhší čas zamestnáva nielen politické špičky, ale aj verejnosť a médiá. HN vám prinášajú krátky prehľad toho, ako sa kauza s pasienkom pri Veľkom Slavkove vyvíjala. Prihlásil sa o ne totiž pôvodný majiteľ, popradský zubár Ján Franc.


Ako prišli Francovi o pozemky?
Pozemok pod Tatrami v tesnom dotyku s aktuálne atraktívnou developerskou lokalitou Pod lesom prenajal v roku 1993 otec Jána Franca poľnohospodárskemu družstvu z obce Mlynica. Začiatkom júna 1999 sa však na scéne objavila agrárna spoločnosť z Veľkého Slavkova blízka podnikateľovi a obchodníkovi s pozemkami Michalovi Šuligovi z Lučivnej.

Tá pozemky Francovcov vydržala, o čom si u popradského notára Igora Čabru nechala spísať notársku z

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.