Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2017, 00:00

Hypernova odchádza. Na východe ostala jedna

Finančníci zo Sandberg Capital rušia hypermarket v Poprade.

Hypernova odchádza. Na východe ostala jedna
Zdroj: Archív HN

Reorganizácia stratového maloobchodného biznisu s potravinami pod značkami Terno, Moja Samoška a Hypernova odštartovala začiatkom vlaňajška. Trojicu reťazcov dovtedy vlastnil bývalý manažér viacerých spoločností blízkych finančnej skupine J&T Michal Holík spoločne s ďalšími investormi cez cyperskú schránku Condorum Limited. Vlani však obchody ovládla slovenská finančná skupina Sandberg Capital a cez prevádzkovateľa Terno Real Estate pokračuje v konsolidácii ich hospodárenia. Finančníci v najbližšom čase totiž zatvoria svoj hypermarket v Poprade.


HN na to upozornili jeho zamestnanci. Obchodný reťazec koniec jedného z dvoch obchodov, ktoré v súčasnosti na celom východnom Slovensku prevádzkuje, priznáva. „Predajňa Hypernova v Poprade dlhodobo vykazuje neuspokojivé hospodárske výsledky, preto sme pristúpili k rozhodnutiu ukončiť k 31. januáru 2018 jej činnosť. Všetkým 23 zamestnancom dotknutej predajne sme ponúkli možnosť pokračovať v pracovnom pomere v rámci našej obchodnej siete,“ hovorí

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.