Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2018, 00:00

Predaj Indulony bol pre všetkých výhodný

Rozvoj legendárnej značky kozmetiky sa financoval aj z verejných prostriedkov.

Ikonická, legendárna, fenomenálna a slovenská. Takéto prívlastky si užíva značka krému na ruky Indulona z Hlohovca, ktorá je na česko-slovenskom trhu už viac ako 70 rokov. V polovici januára však grécky kozmetický gigant Sarantis ohlásil, že za 8,5 milióna eur kupuje slovenskú firmu Saneca Trade spoločne s jej značkami Indulona a Parexyl.
Transakciu robí zaujímavejšou fakt, že od roku 2013 sa rozvoj legendárnych značiek kozmetiky zo Slovenska financoval nepriamo aj z verejných prostriedkov. Krém na ruky a zubnú pastu posledných päť rokov síce vlastnilo trio finančníkov Vladimír Jaroš, Jan Sýkora a Ľubomír Šoltýs cez svoju investičnú skupinu Wood & Company, ale spoločne s pološtátnym fondom rizikového kapitálu.


Našli strategického investora
Slovenský rastový kapitálový fond je totiž menšinovým spoločníkom v obchodnej firme Saneca Trade, majiteľovi Indulony, i minoritným akcionárom jej materskej spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, ktorá kozmetiku vo svojom závode v Hlohovci vyrába. „V prípade predmetnej investície fondu šlo o odkúpenie aktív od zahraničných vlastníkov – francúzskej Sanofi. Po dosiahnutí cieľov sa podarilo nájsť strategického investora, ktorý je renomovanou spoločnosťou na európskom trhu. Z nášho pohľadu išlo o transparentnú a ekonomicky výhodnú transakciu, ktorej súčasťou bola okrem iného aj podmienka zachovania výroby Indulony na Slovensku,“ tvrdí v stanovisku pre HN agentúra Slovak Business Agency, ktorá prostredníctvom svojej spoločnosti Národný holdingový fond spoluvlastní s Wood & Company fond rizikového kapitálu Slovenský

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.